Już jest! Park & Ride w Starym Sączu oficjalnie otwarty

Już jest! Park & Ride w Starym Sączu oficjalnie otwarty

Park&Ride Stary Sącz - otwarcie, politycy przecinają wstęgę

W Starym Sączu przy ul. Pod Ogrodami powstał pierwszy na Sądecczyźnie Park & Ride. W mroźny styczniowy poranek oficjalnie przecięto wstęgę i oddano miejsce mieszkańcom i turystom. Inwestycja warta 8 616 701,35 PLN zrealizowana została dzięki Europejskiemu Funduszowi Rozwoju Regionalnego. Ma być milowym krokiem w tworzeniu niskoemisyjnego systemu transportu publicznego aglomeracji sądeckiej.

-To miejsce powstało w wyniku współpracy i z myślą o współpracy. Chociaż ta inwestycja zlokalizowana jest w Starym Sączu, to ma służyć całej aglomeracji sądeckiej, a w szczególności Nowemu Sączowi. Budując ten dworzec i parking dokładany cegiełkę do rozwiązania problemów komunikacyjnych tego miasta – mówił burmistrz Starego Sącza, Jacek Lelek.

Park & Ride czyli „Parkuj i Jedź” to parking zlokalizowany w pobliżu peryferyjnych przystanków, przeznaczony dla osób korzystających z publicznego transportu zbiorowego. Inwestycja ta ma na celu wzmocnienie roli transportu miejskiego jako alternatywy dla środków transportu indywidualnego, poprzez rozbudowę połączeń transportowych miasto – wieś. Ponadto przyczyni się do odkorkowania dróg prowadzących do Nowego Sącza oraz zmniejszenia emisji spalin jakie dostają się do atmosfery.

Koncepcja projektowa zakłada stworzenie też szlaku pieszo-rowerowego zorientowanego na lokalny kontekst kulturowo-krajobrazowy przy jednoczesnym realizowaniu podstawowej potrzeby zapewnienia przestrzeni parkingowej.

 

W weekend zima nieśmiało przypomi, że jest. Zobaczcie jaka piękna! [ZDJĘCIA]

Share on twitter
Share on facebook

Jesteś tegorocznym maturzystą ? Chcesz zostać prawnikiem lub chcesz poszerzyć swoje umiejętności w zakresie prawa ? Ten materiał jest dla Ciebie

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama