Stary Sącz: trwają konsultacje do budżetu obywatelskiego

1 sierpnia rozpoczęły się konsultacje społeczne przed IV edycją Budżetu Obywatelskiego w Starym Sączu. Uwagi można zgłaszać drogą mailową: [email protected] lub pocztą tradycją na adres: Urząd Miejski w Starym Sączu, ul. Stefana Batorego 25 33-340 Stary Sącz. Konsultacje potrwają do 21 sierpnia (poniedziałek). 

WSB2020

Jeśli zajdzie potrzeba, zorganizowane zostanie również spotkanie w tej sprawie.

Z regulaminem można zapoznać się TUTAJ

Obecnie trwa wprowadzanie w życie projektów, które mieszkańcy Gminy Stary Sącz wybrali w ramach III budżetu obywatelskiego.

- Najszybciej udało się zrealizować pomysły zakupowe. Miejska Orkiestra Stary Sącz cieszy się z nowych kotłów i trąbki, Stowarzyszenie Górali Nadpopradzkich może już przygotowywać regionalne potrawy, bo w ramach budżetu zakupiono sprzęt gastronomiczny dla grupy gospodyń, które już zdążyły go wykorzystać przygotowując smakowite, regionalne potrawy choćby na Lachowską Michę - zauważa Jacek Lelek, burmistrz Starego Sącza.

Z budżetu obywatelskiego w ramach tego samego projektu zakupiono zostanie również pięć par strojów regionalnych. Stowarzyszenie „Mostki Razem” skompletowało wyposażenie do świetlicy w Mostkach.

W cierpliwość muszą uzbroić się jednak pomysłodawcy projektów twardych.

- Każdy pomysł wymaga sporządzenia dokumentacji projektowej, zawierającej uzgodnienia, decyzje i opinie potrzebne do skutecznego zgłoszenia i realizacji zadania, ale i tutaj sprawy idą do przodu. Dzięki aktywności stowarzyszenia „Barciczanie Razem”, mieszkańcy mogą już korzystać z nowych wiat przystankowych w Barcicach i Barcicach Dolnych.

O wiatach pisaliśmy TUTAJ

- Uzupełnieniem tego projektu będzie zakup kamer monitoringu w ważnych punktach Barcic - podkreśla Jacek Lelek.

Na ukończeniu jest także projekt rozbudowy placu sportowo-rekreacyjnego na osiedlu Słonecznym.

- Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji zestaw street-workout, stół do chińczyka i szachów, stół do tenisa, stół piknikowy i zestaw sprawnościowy dla dzieci. W systemie zaprojektuj i wybuduj realizowane będzie zadanie „Od przedszkola do seniora – kolektywna rekreacja” w Moszczenicy. Powstanie boisko do koszykówki, stół do tenisa, szachów, wiaty drewniane i kolejka linowa -huśtawka - dodaje włodarz Starego Sącza.

W Popowicach przy świetlicy powstanie boisko do piłki siatkowej.

Fot. UM Stary Sącz 

KZK

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.