Nowy Sącz: plac zabaw z europejskim certyfikatem bezpieczeństwa

Plac zabaw na sądeckim osiedlu Dąbrówka otrzymał Certyfikat Europejskiego Centrum Jakości i Promocji.

Renault2

- Certyfikat otrzymałem wczoraj wieczorem – chwali się Michał Kądziołka, przewodniczący zarządu osiedla Dąbrówka. - Ale o tym, że nasz plac zabaw został pozytywnie zweryfikowany, dowiedzieliśmy się pod koniec czerwca.

Plac zabaw dla dzieci na osiedlu Dąbrówka to efekt projektu, jaki do drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego zgłosili mieszkańcy.

- Wydział Inwestycji Urzędu Miasta zobowiązał firmę, która zajęła się realizacją projektu do skontaktowania się z Europejskim Centrum Jakości i Promocji w celu uzyskania certyfikatu potwierdzającego, że nowy plac zabaw jest miejscem bezpiecznym dla dzieci – mówi Michał Kądziołka.  –  Eksperci przyjechali do Nowego Sącza, dokładnie skontrolowali plac zabaw i jako pierwsi w naszym mieście otrzymaliśmy potwierdzenie, że dzieci będą się bawiły  się tutaj w naprawdę bezpiecznym otoczeniu.

Plac zabaw z europejskim certyfikatem to nie jedyn inwestycja na Dąbrówce.

- W ciągu ostatnich 5 lat dużo się u nas zmieniło – zapewnia przewodniczący zarządu. - Pojawiło się boisko wielofunkcyjne, siłownia pod chmurką, solidne wiaty przystankowe, nowe  chodniki i asfalt.

fot. osiedle Dąbrówka, facebook

 

 

 

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.