Nowy Sącz: plac zabaw z europejskim certyfikatem bezpieczeństwa

Nowy Sącz: plac zabaw z europejskim certyfikatem bezpieczeństwa

Plac zabaw na sądeckim osiedlu Dąbrówka otrzymał Certyfikat Europejskiego Centrum Jakości i Promocji.

Certyfikat otrzymałem wczoraj wieczorem – chwali się Michał Kądziołka, przewodniczący zarządu osiedla Dąbrówka. – Ale o tym, że nasz plac zabaw został pozytywnie zweryfikowany, dowiedzieliśmy się pod koniec czerwca.

Plac zabaw dla dzieci na osiedlu Dąbrówka to efekt projektu, jaki do drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego zgłosili mieszkańcy.

Wydział Inwestycji Urzędu Miasta zobowiązał firmę, która zajęła się realizacją projektu do skontaktowania się z Europejskim Centrum Jakości i Promocji w celu uzyskania certyfikatu potwierdzającego, że nowy plac zabaw jest miejscem bezpiecznym dla dzieci – mówi Michał Kądziołka.  –  Eksperci przyjechali do Nowego Sącza, dokładnie skontrolowali plac zabaw i jako pierwsi w naszym mieście otrzymaliśmy potwierdzenie, że dzieci będą się bawiły  się tutaj w naprawdę bezpiecznym otoczeniu.

Plac zabaw z europejskim certyfikatem to nie jedyn inwestycja na Dąbrówce.

W ciągu ostatnich 5 lat dużo się u nas zmieniło – zapewnia przewodniczący zarządu. – Pojawiło się boisko wielofunkcyjne, siłownia pod chmurką, solidne wiaty przystankowe, nowe  chodniki i asfalt.

fot. osiedle Dąbrówka, facebook

 

 

 

Reklama