W Barcicach będzie monitoring i nowe wiaty przystankowe

Mieszkańcy wydali dyspozycję, urzędnicy czynią swoją powinność: trwa realizacja projektów wybranych przez mieszkańców Gminy Stary Sącz w ramach III budżetu obywatelskiego. Zamówiono wiaty, które zostaną zamontowane na przystankach autobusowych w Barcicach. 

Renault2

Projekt budowy wiat w Barcicach - "Barciczanie Razem" zgłosiła grupa mieszkańców wsi wnioskujących o zakup kamer monitoringu oraz budowę wiat.  Ten pomysł zdobył 594 głosy poparcia.

W głosowaniu na 24 projekty wzięło udział ponad 5,4 tysięcy mieszkańców gminy Stary Sącz.

- Większość głosów oddano drogą elektroniczną - mówi wiceburmistrz Starego Sącza Kazimierz Gizicki. - 80 głosów dostaliśmy w formie papierowej, a 5 360 tys. w formie elektronicznej.

Drugie miejsce w głosowaniu zajął projekt "Budowa chodnika na Osiedlu Lipie w Starym Sączu". Oddano na niego 521 głosów. Trzecie miejsce - pomysł rozbudowy palcu sportowo-rekreacyjnego na osiedlu Słonecznym. Projekt uzyskał 482 głosy poparcia.

Pozostałe inwestycje finansowane z budżetu obywatelskiego Starego Sącza już są realizowane.

- Najszybciej udało się zrealizować z oczywistych przyczyn pomysły zakupowe. Miejska Orkiestra cieszy się już dość dawno z nowych kotłów i trąbki, Stowarzyszenie Górali Nadpopradzkich może już przygotowywać regionalne potrawy, bo w ramach budżetu zakupiono sprzęt gastronomiczny dla grupy gospodyń, które już zdążyły go wykorzystać przygotowując smakowite, regionalne potrawy choćby na Lachowską Michę - informuje burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek.

Z budżetu obywatelskiego w ramach tego samego projektu zakupione zostanie również pięć par strojów regionalnych, ale nie zeszły jeszcze z warsztatu krawieckiego. Stowarzyszenie „Mostki Razem” kompletuje wyposażenie sportowe do świetlicy w Mostkach.

- W cierpliwość muszą uzbroić się pomysłodawcy projektów twardych, ponieważ każdy pomysł wymaga sporządzenia dokumentacji projektowej, zawierającej uzgodnienia, decyzje i opinie potrzebne do skutecznego zgłoszenia i realizacji zadania, ale i tutaj sprawy idą do przodu - dodaje Lelek.

Powyższe zadania pochodzą z III edycji starosądeckiego budżetu obywatelskiego, a samorząd przeznacza co roku 400 tys. zł na pomysły zgłoszone przez mieszkańców.

 

Fot. Wizualizacja - Urząd Miejski w Starym Sączu. 

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.