Stary Sącz: święto samorządowców

Stary Sącz: święto samorządowców

Samorządowcy z Małopolski świętowali w Starym Sączu. Okazją był Małopolski Dzień Samorządowca ustanowiony przez Sejm RP dla upamiętnienia pierwszych w pełni demokratycznych wyborów samorządowych. Odbyły się one 27 maja 1990 roku.

Uroczystości rozpoczęła msza św. w Klasztorze sióstr Klarysek. Po nabożeństwie, wszyscy spotkali się w starosądeckim Sokole i wysłuchali wspomnień ks. prałata dra hab. Stanisława Sojki związanych z organizacją pobytu papieża Jana Pawła II na Sądecczyźnie.

Marszałek Witold Kozłowski wraz z wicemarszałkami: Łukaszem Smółką i Tomaszem Urynowiczem radnym wojewódzkim Grzegorzem Biedroniem, odznaczyli osoby szczególnie zasłużone dla budowania samorządności w Małopolsce.

Złotą Odznaką Honorową Województwa Małopolskiego – Krzyż Małopolski został odznaczony pośmiertnie Śp. Tadeusz Ryba (medal odebrała Zuzanna Ryba) i Śp. Władysław Ryba (medal odebrał Marian Ryba).

Srebrną Odznaką Honorową Województwa Małopolskiego – Krzyż Małopolski został odznaczony Jerzy Gondek, Andrzej Kalemba, Ryszard Rozenbajgier.

Podczas spotkania, Powiat Nowosądecki reprezentował starosta Marek Kwiatkowski i przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Roman Potoniec. Obecni byli również posłowie, wójtowie, burmistrzowie, radni z samorządów Województwa Małopolskiego.

Spotkanie uświetnił koncert w wykonaniu chóru Scherzo.

(olsz)                                                                

Fot. Maria Olszowska

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.