Stary Sącz: święto muzyki dawnej zakończone

41. edycja Starosądeckiego Festiwalu Muzyki Dawnej zakończona. Ile zachwytów i  wzruszeń można było przeżyć – wiedzą tylko ci, którzy skorzystali z zaproszenia na koncerty. Była okazja posłuchać muzyki w mistrzowskim wykonaniu i w klimatycznych miejscach.

10 lipca do kościoła św. Elżbiety z koncertem „Res plena Dei” przyjechała  włoska Capella Artemisia, a następnego dnia w kościele sióstr klarysek Musicarius zaserwował „Siedem ostatnich słów Zbawiciela na krzyżu”Józefa Haydna.

12 lipca  kościół św. Elżbiety rozbrzmiewał dźwiękami, które przywieźli ze sobą muzycy z zespołu HARMONIA SACRA Marcina Szelesta, zaś 13 i 14 lipca była okazja posłuchać  koncertów zatytułowanych “Zawoalowane pragnienia” w wykonaniu Ensemble Peregrina (Szwajcaria), „Pora wytchnienia” (Krzysztof Urbaniak i Marcin Szelest) oraz „Muzyka z klasztoru benedyktynek w Sandomierzu” w wykonaniu Capelli Cracoviensis.

Poniżej porcja fotograficznych wspomnień. Koncertowe chwile uwiecznił Andrzej Rams.

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.