Piłkarski turniej “szóstek” w Wielogłowach

W drugiej połowie września rozpoczną się wyjątkowe zmagania piłkarskie. Na stadionie Dąbrovii Wielogłowy odbędzie się powiatowy turniej eliminacyjny Polska Cup 2019. Sześcioosobowe drużyny będą rywalizować w czterech kategoriach wiekowych.

Zmagania w ramach Polska Cup mają zasięg ogólnopolski i podzielone są na trzy etapy: powiatowy, wojewódzki i centralny. Udział w nich mogą wziąć młodzi adepci futbolu w wieku od 10 do 18 lat, którzy swoje spotkania będą grać na tzw. “małym polu”, czyli boiskach o wymiarach połowy murawy piłkarskiej według oficjalnych przepisów. Jak zaznaczają organizatorzy, pomysł na turniej zrodził się z pasji do sportu i aktywnego życia, a jego celem jest odnalezienie młodych talentów futbolu z całego kraju. Co ciekawe, mogą się do niego zgłosić nie tylko profesjonalne akademie piłkarskie, ale też ekipy osiedlowe, parafialne i szkolne, co przypomina formułą rozgrywane dawniej zmagania “dzikich drużyn”. Każdy zespół składa się z pięciu zawodników z pola i jednego bramkarza, którzy grają spotkania w wymiarze czasowym 2 razy po 7 minut. Dla kibiców przygotowane będą dodatkowe sportowe atrakcje, dzięki czemu nie będzie powodów do nudy.

Zapisy zespołów do turnieju trwają do 31 lipca. Regulamin, szczegółowe informacje i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie internetowej: polskacup2019.pl.

Patronem medialnym powiatowych eliminacji w Wielogłowach jest Dobry Tygodnik Sądecki.

Fot. Organizatorzy Polska Cup 2019

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.