Stary Sącz stara się o 40 milionów z Polskiego Ładu. Wśród inwestycji mała obwodnica

Gmina Stary Sącz złożyła trzy wnioski o dofinansowanie z programu rządowego ,,Polski Ład”. Wśród planowanych projektów znalazła się mała obwodnica Starego Sącza. Łącznie samorząd stara się o około 40 mln zł.

Jeśli udałoby się pozyskać środki, wybudowana zostałaby dalsza część ulicy Kardynała Stefana Wyszyńskiego, która połączyłaby ul. Podegrodzką ze Strefą Aktywności Gospodarczej.

Powstanie w ten sposób mała obwodnica Starego Sącza. Po wybudowaniu około 1 kilometra drogi w takim samym standardzie, jak część w SAG, czyli ze ścieżką rowerową, chodnikiem i mostem na Moszczeniczance, połączymy dwie części Starego Sącza – część istniejącego osiedla mieszkaniowego i tego planowanego ze Strefą Aktywności Gospodarczej, nowym rondem i drogą wojewódzką. Ta inwestycja to koszt 15 milionów złotych – wylicza burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek.

Kolejnym zadaniem, o którego dofinansowanie stara się samorząd dotyczy kontynuacji rozbudowy sieci kanalizacji sanitarnej w gminie. Za około 20 milionów udałoby się stworzyć kanalizację w Gołkowicach Górnych i kanalizację oraz wodociąg w Barcicach za Popradem, na tzw. Małej Równi.

Gmina złożyła również wniosek o dofinansowanie rozbudowy Środowiskowego Domu Samopomocy w Cyganowicach. Prace projektowe są mocno zaawansowane. Jeśli uda się pozyskać 5 milionów złotych, to do realizacji tego zadania samorząd jest w stanie przystąpić najszybciej. Rozbudowa powinna się zakończyć jeszcze w 2023 roku.

Jeżeli gmina otrzyma pieniądze z Polskiego Ładu, będzie musiała ogłosić przetargi na inwestycje do pół roku. W przypadku budowy kanalizacji i małej obwodnicy będzie to przetarg w formule zaprojektuj i wybuduj.

Fot. arch. Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu/
lipcowa wizyta premiera Mateusza Morawieckiego w Starym Sączu 
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.