OSP Łabowa będzie świętować jubileusz 100-lecia. Kręcą o nich film

W ubiegłym roku Ochotnicza Straż Pożarna w Łabowej przeżywała 100-lecie swojej działalności na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców regionu. Od lat druhowie służą ,,Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”. Teraz o strażakach powstaje film.

OSP Łabowa został utworzona w 1920 roku. Wówczas założono organizację strażacką o nazwie „Zaporożec”. Inicjatorem jej powołania był Kazimierz Czerwiński, nauczyciel, ówczesny kierownik szkoły pochodzący z Beńkowej Wiszni, więzień obozu Talerhof w czasie I Wojny Światowej. Od tego czasu minęło 101 lat.

Strażacy dbają o następców, którzy stworzą kadrę ratowniczą, dlatego też przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Łabowej działa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Młodzież od 7 do 18 roku życia uczestniczy w zajęciach dydaktyczno-praktycznych, które prowadzone są przez doświadczonych i przeszkolonych druhów.

Nowy wóz 

W ubiegłym roku przypadła setna rocznica działalności jednostki. Z tej okazji OSP Łabowa otrzymała nowy wóz – Volkswagen T6. Pojazd współfinansowało Województwo Małopolskie. W listopadzie ubiegłego roku gratulacje przyjechał złożyć wiceminister środowiska, a zarazem prezes Małopolskiego Wojewódzkiego Zarządu Związku OSP RP, poseł Edward Siarka.

Obchody przeniesiono na ten rok. Odbędą się w przyszłą niedzielę, 29 sierpnia.

– Serdecznie zapraszamy mieszkańców Gminy Łabowa i Nawojowa oraz wszystkich sympatyków naszej jednostki na uroczysty Apel oraz koncert Stowarzyszenia Orkiestra Dęta OSP w Roczynachzachęcają druhowie.

Kręcą teledysk 

,,Stowarzyszenie dla Sądeckiej Ziemi” otrzymało dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego na realizację filmową dotyczącą działalności OSP Łabowa.

– Wszystko po to, by uczcić setną rocznicę powołania tej jednostki! Już w najbliższy weekend film zostanie wyświetlony podczas uroczystych obchodów, a następnie trafi do sieci, by mogło się mu przyjrzeć szersze grono odbiorców – informuje Aneta Hasior-Mordarska ze Stowarzyszenia.

 

Fot. Aneta Hasior – Mordarska/
Stowarzyszeni dla Sądeckiej Ziemi
Źródło: Towarzystwo Miłośników Ziemi Łabowskiej/
OSP Łabowa 
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.