Stary Sącz: praca przy ,,leśnym molo” wre. Już za rok będziemy nim spacerować

Praca przy ścieżce w koronach drzew na starosądeckiej Miejskiej Górze idzie pełną parą. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to już w czerwcu 2021 roku będziemy spacerować po ,,leśnym molo”. Inwestycję realizuje firma BMD z Nowego Sącza. 

Konstrukcja ma rozpoczynać się na szczycie Miejskiej Góry (420 m.n.p.m.), zaś jej najwyższy punkt będzie 218 metrów dalej i 18 metrów ponad ziemią. Po drodze zaplanowano przeróżne ciekawostki: hamaki, mostki, szklaną podłogę, miejsca  ułatwiające obserwację przyrody i platformę z widokiem na Stary Sącz w formie „bocianiego gniazda”z drabiną. Jak informowaliśmy – obiekt ma być powszechnie i nieodpłatnie dostępny.

Koszt budowy ścieżki oszacowano początkowo na 5 mln zł z czego 4,2 mln zł to dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego stanowiące 85 proc. Wkład własny miasta i gminy Stary Sącz wstępnie wyniósł 650 tys. zł, jednak finalnie decyzją radnych powiększono go o 1,2 mln. Była ona spowodowana faktem, iż w przetargu wpłynęła tylko jedna oferta, a wykonawca (ten sam, który budował Bobrowisko), zaproponował cenę wyższą, niż pula funduszy zabezpieczonych przez starosądecki samorząd łącznie z przyznaną dotacją.

Obecnie prace przy budowie ścieżki w koronach drzew postępują. Prawdopodobnie już w przyszłe wakacje będzie ona stanowiła konkurencję dla tej wybudowanej w Krynicy-Zdroju.

Fot. UM Stary Sącz

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.