Muszyna: Klub Modelarski „Orion” na Mistrzostwach Europy!

Maciej Paluszek z Klubu Modelarskiego „Orion” z Muszyny wystartuje jako reprezentant Polski w zaplanowanych na sierpień 2017 r. Mistrzostwach Europy Modeli Kosmicznych, które odbędą się we Włocławku. 

Pan Maciej wywalczył niedawno drugie miejsce w Pucharze Polski w kategorii S4A – modeli rakietoplanów.

– Maciej będzie nas reprezentować w kategoriach S3A (modele rakiet czasowych ze spadochronem) i S6A (modele rakiet czasowych z taśm – mówi inżynier Bartłomiej Tokarczyk, prezes klubu Orion.

W przypadku modelarstwa kosmicznego liczą się dwie rzeczy. Pierwszą z nich jest możliwość wyjazdów i brania udziału w zawodach rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej. To buduje doświadczenie i możliwość „brania poprawek” na swoje modele. Drugą z nich jest coś, w czym uważamy, że przebijamy już wszystkich innych modelarzy: praca w grupie – mówi inż. Bartłomiej Tokarczyk, opiekun muszyńskiej drużyny.

Jaka jest modelarska recepta na sukces?

– U nas każdy dzieli się swoimi przemyśleniami i spostrzeżeniami, a na zawodach kiedy czas nas nagli, pomagamy sobie i walczymy o odnalezienie modeli razem. Dzięki naszemu sponsorowi – firmie Muszynianka- na każdych zawodach jesteśmy ubrani tak samo. Jaskrawe kolory koszulek pomagają nam widzieć się nawzajem i pomagać sobie. Świadectwem na przywiązanie i zobowiązanie wobec grupy jest fakt, że dwóch naszych kolegów mieszkających na co dzień w Londynie przylatuje specjalnie na zawody do Polski. Każdy ich indywidualny sukces jest sukcesem nas wszystkich – podkreśla Bartłomiej Tokarczyk.

Fot. z arch. Klubu Modelarskiego „Orion”.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.