Stary Sącz: kierowca nie miał szans z wiatrem. Silny podmuch wywrócił przyczepę z reklamą

Silny wiatr dał się we znaki mieszkańcom naszego regionu. Strażacy wyjeżdżali do powalonych drzew, zerwanych przez gałęzie linii energetycznych, ale i naderwanej blachy na dachu budynku w Nowym Sączu na ulicy Sienkiewicza. Ale na tym nie koniec, wczoraj (13 grudnia) o godzinie 18.05 zostali wezwani do wywróconej przyczepy z reklamą. 

Renault2

Do zdarzenia doszło w Starym Sączu na obwodnicy. Do akcji ruszyli strażacy z JRG2 w Nowym Sączu oraz druhowie z OSP Stary Sącz. Okazało się, że na skutek gwałtownego podmuchu wiatru,  doszło do wywrócenia lekkiej przyczepy, która była ciągnięta przez samochód osobowy.

,,Kierujący opuścił pojazd o własnych siłach, nie został poszkodowany. Droga była zablokowana w obydwu kierunkach. Przód samochodu osobowego uderzył w barierę energochłonną, a przyczepa leżała na lewym boku. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podniesieniu przyczepy i zabezpieczeniu jej przed wywróceniem. Odłączono akumulatory. Kierowano ruchem drogowym oraz usunięto pojazdy i pozostałości powypadkowe z jezdni na pobliski parking. Działania strażaków trwały prawie godzinę" - relacjonują strażacy.

Fot. PSP Nowy Sącz

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.