Chełmiec: Ford w starciu z Audi i sygnalizatorem świetlnym. Kierowcy w szpitalu

Chełmiec: Ford w starciu z Audi i sygnalizatorem świetlnym. Kierowcy w szpitalu

Na drogach panują trudne warunki: deszcz, mgła, a miejscami występujące oblodzenie jezdni, nie ułatwiają kierowcom życia. Wystarczy chwila nieuwagi, mocniejsze naciśnięcie gazu, by doszło do nieszczęścia. Przekonali się o tym dzisiaj (14 grudnia) dwaj kierowcy samochodów osobowych, które zderzyły się około 5.30 w Chełmcu na ulicy Papieskiej. Obaj trafili do szpitala. 

Kiedy służby ratunkowe przybyły na miejsce Audi A4 znajdowało się na środku jezdni, a Ford Focus częściowo na chodniku, przy słupie sygnalizatora świetlnego, w który uderzył. Pojazdami podróżowali sami kierowcy, którzy wyszli z samochodów o własnych siłach, ale nie bez szwanku.

Jeden z nich miał widoczne obrażenia ciała. Po przeprowadzeniu badań przez przybyłe na miejsce załogi karetek pogotowia ratunkowego, obaj zostali przewiezieni do szpitala.

,,Z samochodów nastąpiły wycieki płynów eksploatacyjnych. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, rozłączeniu instalacji elektrycznej w  pojazdach, sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz usunięciu z jezdni elementów powypadkowych. Działania strażaków trwały niespełna godzinę„- relacjonują strażacy PSP w Nowym Sączu.

Policja wyjaśnia okoliczności tego zdarzenia.

Fot. PSP Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Pieszo, na rowerach i pociągiem. Zobacz miejsce, które warto odwiedzić.

Play Video about Małopolski Festiwal Smaku w Gorlicach

Festiwal smaku w Gorlicch – piękna wizytówka Małopolski. Zobacz jak przebiegała tegoroczna edycja

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.