Stare ale jare, czyli sądeckie klasyki w Beskidzie Wyspowym

12 motocykli i 30 zabytkowych oraz klasycznych samochodów przebyło trasę 125 km jadąc w niełatwym terenie Beskidu Wyspowego. 16 lipca, Sądecka Grupa 4×4 zorganizowała przejazd klasyków w ramach 9. Wyścigu Górskiego Limanowa – Przełęcz pod Ostrą. Oprócz pojazdów z naszego regionu na trasie pojawiły się również maszyny z Tarnowa, Krakowa, Wieliczki i Bukowiny Tatrzańskiej. Trasa przejazdu wynosiła 125 km.

– Mogliśmy zobaczyć samochody różnych marek – mówi Krzysztof Korczyński z sekcji Youngtimer sądeckiej Grupy4x4. – Były popularne “maluchy”, Fiaty 125p, Polonezy, Trabanty, Wartburgi, BMW, Mercedesy, Volvo oraz radzieckie UAz-y.

Kolumnę prowadziła grupa motocyklistów, na czele której były dwie milicyjne “emzetki”. Wśród jednośladów znalazły się także motorowery, które również bez trudu pokonały trasę.

Po zakończeniu pokazu na trasie wyścigu grupa Youngtimer pojechała do Łącka na zaproszenie jednego z naszych sponsorów. Trasa liczyła wprawdzie 125 km, ale nasze zabytkowe pojazdy poradziły sobie z nią bez problemów.

9. Wyścig Górski Limanowa  – Przełęcz pod Ostrą wspierany był przez Sądeckie Stowarzyszenie Grupa 4×4.

fot. Grupa 4×4

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.