Stanisław Pasoń wierny miejscu, ludziom, poglądom i swojej pracy

Stanisław Pasoń wierny miejscu, ludziom, poglądom i swojej pracy

W ostatnim słowie do Was przez zbliżającymi się niedzielnymi wyborami posłużę się słowami lidera mojej partii Polskiego Stronnictwa Ludowego, jednego z liderów Trzeciej Drogi Władysława Kosiniaka-Kamysza, które padły podczas ostatnich spotkań z wyborcami.

– Wierzę w patriotyzm bez zadęcia, postęp bez szaleństwa i państwo silne bez zamordyzmu.

– Potrzebujemy dzisiaj zjednoczenia, wspólnoty, potrzebujemy dzisiaj odrodzenia normalności w Polsce. Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślał, że te wyzwania przed wyborami muszą zostać wypowiedziane w Polsce lokalnej. I ja właśnie reprezentuję Polskę lokalną, mieszkam i pracuję na wsi, znam jej problemy, reprezentuję Polskę lokalną, powiatową w Sejmiku Wojewódzkim, sprawy najbliższe ludziom, wasze sprawy są mi najbliższe.

– Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział niedawno piękne zdanie, że wybory wygrają dobrzy ludzie. Ja również mocno w to wierzę. I wierzę, że dobro zło zwycięży. Tak jak w tych wyborach nie musimy wybierać mniejszego zła, tylko wybrać większe dobro. Ja ufam, że w swoich życiowych i politycznych wyborach obrałem najlepszą z możliwych dróg.

– Jako chłopu, jako hodowcy sprawy wsi są szczególnie bliskie. Nasze ugrupowanie wśród wyborczych obietnic zadeklarowało m.in. wprowadzenie systemu kaucyjnego i cen minimalnych produktów rolnych. To ważne dla producentów żywności, ale również dla konsumentów. Nie jest to więc postulat wyłącznie do rolników, hodowców, producentów spożywczych. Jego realizacja jest ważna dla nas wszystkich.

– Dzisiaj rolnik to jest przedsiębiorca. Żeby wypełnić ekoschematy, trzeba znać się na prawie pracy, podatkach i wielu innych dziedzinach. Rolnik, hodowca, plantator, takie osoby nie mają wolnych dni, nie mogą iść na zwolnienie lekarskie. Jak się czegoś nie zrobi w dzień, trzeba zrobić w nocy. Sadownicy, których jest wielu w naszym regionie mówią, że grupy producenckie zostały zlikwidowane. To państwo jest opresyjne, silne wobec słabych. Sieci handlowe się rozpanoszyły i mają monopol. One dyktują ceny. I czy jest powyżej czy poniżej kosztów produkcji, to nikogo nie interesuje.

– Chcę powtórzyć za naszym ugrupowaniem: jesteśmy tam, gdzie są ludzkie problemy. Nikt od nas nie jest na co dzień bliżej tych problemów. Chcemy rozmawiać o największych problemach naszego rolnictwa.

 

Wśród pomysłów PSL zgłoszonych w tej kampanii są m.in.:

– Program rozwoju obszarów wiejskich dla każdego województwa, ponieważ województwo małopolskie ma inne potrzeby niż województwo pomorskie, czy mazowieckie.

– Program aktywnego rolnika i wsparcie aktywnych rolników. Trzecia Droga chce też rozbudowywać przydomowe elektrownie i wykorzystywać potencjał biogazowni.

 

 

Szanowni Państwo

Jestem politykiem, przedsiębiorcą, sadownikiem i hodowcą. Ale przede wszystkim „Chłopem”. Przywiązanie do miejsca, w którym od lat, a nawet pokoleń żyjemy i pracujemy, to wartość, o której zawsze mówiłem i mówię, pytany o swoje poglądy i pochodzenie. Wierzę zatem, że określenie „chłop” pozytywnie mnie definiuje – możecie być pewni, że Stanisław Pasoń jest niezmienny, wierny miejscu, ludziom, poglądom i swojej pracy.

Proszę o Wasz głos 15 października 2023 r.

Z poważaniem Stanisław Pasoń – Chłop kandydat do Senatu RP

Materiał KKW Trzecia Droga, PSL – PL 2050 Szymona Hołowni

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Reklama