Stanisław Kmiecik i 6-letnia Martynka Gruca malowali w Starym Sączu stopami

Stanisław Kmiecik i 6-letnia Martynka Gruca malowali w Starym Sączu stopami

On – artysta malarz, Stanisław Kmiecik. Ona – Martynka Gruca, roześmiana 6-latka. Wspólnie udowadniali, że za pomocą stóp można tworzyć dzieła sztuki. Przekonała się o tym młodzieży mieszkająca w Internacie Międzyszkolnym w Starym Sączu.

Artystę malarza pochodzącego z podsądeckich Klęczan zaprosiła na spotkanie dyrektor małopolskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Marta Mordarska a także dyrektor Interenatu Międzyszkolnego Lucyna Dybiec.

Stanisław Kmiecik swoje obrazy tworzy stopami. Przywiózł ze sobą niespodziewanego gościa. Zaskoczonym dziewczętom i chłopcom przedstawił 6-letnią Martynkę, która także maluje, choć urodziła się bez rąk.

-Mała naśladuje, jak można wykorzystać nogi i usta, skoro nie można używać rąk. Czyni to już od czterech lat, zatem zaczęła, jak miała dwa latka – mówi Halina Popiela, wychowawca w Internacie.

– Pan Staś obecnie mieszka w Krakowie, ale przed laty mieszkał na Sądecczyźnie, nieopodal Zespołu Szkół  z klasami wojskowymi strażackimi i policyjnymi, czyli tymi, w których uczy się wielu mieszkańców starosądeckiego internatu – dodaje Halina Popiela.

Czytaj również: O tym jak Monika z dwoma Stasiami zdobyła nagrodę na festiwalu filmowym 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Nowel

Kiedy zobaczysz ten film na pewno zagłosujesz na Ewę Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

GENIALNI LOKALNI GLOBALNI

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.