Alarm zapachowy w Chełmcu. Śmierdzi? Wyślij maila. Strażnicy sprawdzą dlaczego śmierdzi i upomną winowajcę

W Chełmcu od około dwóch tygodni można wysyłać maila ze zgłoszeniem „uciążliwości zapachowej”. Do tego celu, przeznaczony jest specjalny adres: [email protected] Inicjatywa cieszy się sporym zainteresowaniem mieszkańców.

wsb3

Zgłoszenie trafi do naszej straży gminnej i strażnik zostanie skierowany na miejsce, w którym wydobywa się ,,niechciany” zapach. Straż gminna jest upoważniona do tego, aby skontrolować źródło uciążliwości zapachowej. Są to zapachy w głównej mierze związane z odpadami, czy ściekami – informuje zastępca wójta gminy Chełmiec Artur Bochenek.

Inicjatywa uruchomienia zgłoszeń poprzez wiadomości mailowe wynikała z częstotliwości tego typu interwencji. Teraz mieszkańcy mogą w łatwy sposób powiadomić urząd o drażniących zapachach.

W ciągu dwóch tygodni trafiło do nas około 10 zgłoszeń. Na razie skończyło się na upomnieniach. Jednak w przypadku powtarzalności procederu, będą nakładane mandaty– dodaje Bochenek.

O ile odczuwanie zapachów jest kwestią indywidualną, o tyle odory mogą negatywnie wpływać na zdrowie.

,,Określenie jednoznacznych kryteriów uciążliwości zapachowej jest niezwykle trudne, jednak nie ulega wątpliwości, że odory mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie człowieka. Długotrwałe narażenie na uciążliwość zapachową może wywołać depresję, znużenie, problemy oddechowe, bóle głowy, nudności, podrażnienie oczu i gardła”- czytamy na stronie Ministerstwa Środowiska.

Fot. pixabay

JULAPO
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]