Stadion na K47 jeszcze bez zgody na mecze. Sandecja jedzie “gospodarzyć” do Legnicy

Sandecja K47, nowa murawa

W najbliższą niedzielę (10 października), o godzinie 15., Sandecja rozegra mecz 12 kolejki Fortuna 1 Ligi z Miedzią Legnica. Sądeczanie będą gospodarzami spotkania, choć odbędzie się ono w Legnicy. Pierwotnie planowane było na sobotę (9 października) w Nowym Sączu. Nie udało się jednak dopiąć formalności niezbędnych do rozegrania meczu na nowej murawie przy ulicy Kilińskiego 47.

“Miedź Legnica na prośbę Sandecji Nowy Sącz zgodziła się na zmianę miejsca rozegrania meczu (…). Decyzja ma związek z przedłużającym się remontem na stadionie Sandecji i brakiem zgody PZPN na rozgrywanie meczów na tym obiekcie. Ze względu na krótki czas pozostający do meczu, wydarzenie w Legnicy może być zorganizowane wyłącznie jako impreza niemasowa. To oznacza, że na stadionie zasiądzie maksymalnie 999 widzów. Gospodarzem spotkania będzie Sandecja” – czytamy w komunikacie opublikowanym wczoraj na stronie internetowej legnickiego klubu.

Mecz rundy wiosennej z Sandecją również odbędzie się w Legnicy. Wówczas gospodarzem będzie Miedź.

W minioną sobotę prezydent Nowego Sącza  Ludomir Handzel poinformował kibiców, że układanie nowej murawy zakończyło się. Teren wokół niej to jednak cały czas plac budowy. Organizacja piłkarskich spotkań w Nowym Sączu, na gotowej już płycie boiska wymaga wcześniejszej zgody komisji PZPN. Wizyta komisji spodziewana jest w najbliższych dniach. Jest zatem nadzieja – o ile będzie zgoda – że piłkarski pojedynek ze Skrą Częstochowa planowany na środę, 13 października obejrzymy na murawie przy Kilińskiego.

zdjęcia w galerii: UMNS

 

Czytaj też:

Szaleństwo na polskim i sądeckim rynku nieruchomości. Ceny szybują w kosmos, popyt nie słabnie

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.