St. sierż. Tomasz Gorzkowicz odznaczony orderem nadawanym przez Ministra Zdrowia. Od lat ratuje ludzkie życie

St. sierż. Tomasz Gorzkowicz odznaczony orderem nadawanym przez Ministra Zdrowia. Od lat ratuje ludzkie życie

Starszy sierżant Tomasz Gorzkowicz od sześciu lat pracuje w gorlickiej Komendzie Powiatowej Policji. Pełni obowiązki w Referacie Patrolowo-Interwencyjnym. Od 17 lat jest związany z Honorowym Krwiodawstwem. Oddał łącznie ponad 25 litrów krwi i za to został doceniony. 

,,Nigdy nie sądziłem, że z krwiodawstwem zwiążę się na tak długo. Dzisiaj wiem, że była to bardzo dobra decyzja, a moja krew ratuje ludzkie zdrowie i życie” – stwierdził.

W ubiegłych latach trzykrotnie był wyróżniany odznaczeniami Honorowego Dawcy Krwi – III, II i I stopnia. W tym roku otrzymał order „Honorowego Dawcy Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu” nadawany przez Ministra Zdrowia. Wręczenie odznaczenia odbyło się 11 lutego w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie.

,,To niezwykle ważne i prestiżowe odznaczenie nadawane honorowym dawcom krwi w uznaniu wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa. Odznakę mogą otrzymać zasłużeni honorowi dawcy krwi, którzy oddali co najmniej 20 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość innych jej składników” – przypomina rzecznik prasowy gorlickiej komendy asp. szt. Grzegorz Szczepanek.

Odznakę otrzymał również krynicki funkcjonariusz, o czym pisaliśmy —>TUTAJ. 

Źródło/ Fot. KPP Gorlice 

Reklama