Dokonali niemożliwego. W ciągu miesiąca zebrali ponad milion złotych

Dokonali niemożliwego. W ciągu miesiąca zebrali ponad milion złotych

Dobrzy ludzie dokonali niemal niemożliwego. W ciągu miesiąca uzbierali dla pogorzelców ponad milion złotych. W styczniu pożary trawiły domostwa w powiecie gorlickim. 13 stycznia spłonął dom w Kobylance, 17 w Szymbarku, 27 w Siedliskach, a 30 stycznia w Lipinkach. Łącznie w płomieniach zginęły 4 osoby.

W tragicznym pożarze w Szymbarku zginęła 14-latka. Tata i dwóch nastoletnich braci dziewczyny zdążyli uciec z domu. Jej młodsza siostra tamtej nocy była u mamy. Informacja o śmierci Zuzanny wstrząsnęła mieszkańcami regionu. Jeszcze tego samego dnia została uruchomiona akcja zbiórki funduszy na rzecz pogorzelców. Nazajutrz przedstawiciele gminy Gorlice w imieniu komitetu społecznego utworzyli konto i ogłosili kolejną publiczną akcję. Z godziny na godzinę kwota na obu kontach rosła w zawrotnym tempie. Na koncie gminnym do połowy lutego nazbierano na rzecz pogorzelców ponad 566 tysięcy, a na portalu pomagam.pl (po odliczeniu prowizji) około 340 tysięcy. To daje kwotę sięgającą ponad 933 tysięcy złotych.

10 dni po tragedii w Szymbarku, pożar dotknął 8-osobową rodzinę z Siedlisk. W ogniu życie straciła 62-letnia babcia, która przebywała w innej części budynku, niż pozostali bliscy. Drewniany dom spłonął doszczętnie, a finalnie zawalił się. Również w tym przypadku lokalna społeczność i przedstawiciele samorządu stanęli na wysokości zadania i ruszyli od razu z pomocą. Na konto utworzone przez władze gminy Bobowa wpłynęło ponad 107 tysięcy złotych, a na konto zrzutka.pl ponad 31 tysięcy.

Mieszkańcy regionu organizowali na rzecz rodzin dotkniętych tragedią również kiermasze i licytacje.

Kolejny tragiczny pożar domu wybuchł 30 stycznia w Lipinkach. Życie w nim straciło małżeństwo – 80-letni mężczyzna i 76-letnia kobieta. Drewniany budynek, w którym mieszkali, spłonął doszczętnie.

Podzielą się z innymi poszkodowanymi

,,Dzięki wielkiej życzliwości i solidarności tysięcy osób i dziesiątków instytucji udało się zgromadzić środki finansowe i materialne pozwalające powrócić do codziennego funkcjonowania rodzinie pogorzelców z Szymbarku” – zakomunikowali przedstawiciele gminy Gorlice.

Przez wzgląd na to, iż łącznie udało się zebrać ponad 930 tysięcy złotych, rodzina z Szymbarku postanowiła podzielić się zebranymi środkami z pogorzelcami z Kobylanki i Siedlisk. W ten sposób trzy rodziny mają szansę na budowę domu i powrót do normalności. W pożarze, który wybuchł 13 stycznia w Kobylance nie było ofiar śmiertelnych w ludziach, jednak dom nie nadaje się do zamieszkania w nim.

Nadal można dokonać wpłat na poczet pogorzelców z Siedlisk.

Numer konta: 62 8797 1013 0010 0170 2729 0001

Bank Spółdzielczy w Grybowie Oddział Bobowa

Tytuł wpłaty: darowizna

Lub klikając w ten link —>Zrzutka dla pogorzelców z Siedlisk

Można również dołączyć do licytacji —>TUTAJ.

Kolejny raz pokazaliście, że w obliczu tragedii nikogo nie zostawicie samego. Dziękujemy!

Fot. Bobowa24.pl/
Gorlice112/ B.Serafin

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about przygotowania Ewy Novel do finału Szansy na sukces

Nowy rozdział w życiu Ewy Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.