Sprzęt WOŚP z 31. finału ratuje życie w limanowskim szpitalu

Sprzęt WOŚP z 31. finału ratuje życie w limanowskim szpitalu

Sprzęt zakupiony przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy pomaga już ratować życie w limanowskim szpitalu. Aparaty Maldi-tof i Phoenix są używane w laboratorium bakteriologicznym w rutynowej diagnostyce mikrobiologicznej zakażeń wszystkich układów i przede wszystkim sepsy. 

Urządzenie Maldi-tof o wartości miliona złotych pozwala na precyzyjną i przyspieszoną identyfikację drobnoustrojów stanowiących przyczynę sepsy. Dzięki temu można podjąć szybciej leczenie. Dotychczas taki aparat był dostępny w kilku laboratoriach w Polsce. Teraz WOŚP zakupiła 104 takie urządzania dla szpitali. Natomiast Phoenix przyspiesza wynik antybiogramu i umożliwia optymalne leczenie sepsy. Sprzęty ze sobą ,,współpracują”.

Co więcej, na początku przyszłego roku do szpitala z WOŚP trafi również komora laminarna przeznaczona do pracy w warunkach sterylnych i wykorzystywana w rutynowej diagnostyce mikrobiologicznej. Dzięki niej pracownik i pomieszczenie będą chronione przed ewentualnym skażeniem.

Sprzęty zostały zakupione za pieniądze zebrane podczas 31. finału WOŚP poświęconego tematowi sepsy. W walce z chorobą kluczowe znaczenie ma szybka i prawidłowa diagnostyka.

„Dlatego niezmiernie się cieszę i dziękuję Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, że przychyliła się do naszej prośby i doposażyła Pracownię Bakteriologiczną limanowskiego szpitala w ten nowoczesny sprzęt. Jest to dla nas niezwykle ważne, gdyż szeroki zakres prowadzonej przez tutejszą pracownię diagnostyki zakażeń jest ogromnym wsparciem dla działających oddziałów i poradni Szpitala. Dziękuję również całemu zespołowi pracowni bakteriologicznej za pracę, zaangażowanie oraz chęć nabywania nowych umiejętności i doskonalenia w nowoczesnych metodach diagnostyki” – mówi dyrektor placówki Marcin Radzięta.

WOŚP regularnie wspiera wszystkie szpitale w naszym regionie.

Czytaj także: Uroczyste otwarcie odnowionej Izby Pamięci w Szkole Podstawowej im. Jerzego Iszkowskiego w Tęgoborzy

Fot. szpital w Limanowej 

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Reklama