Nowy Sącz. Młodociani ,,gangsterzy” staną przed sądem. Sami przyszli na komendę

Nowy Sącz. Młodociani ,,gangsterzy” staną przed sądem. Sami przyszli na komendę

Nowosądecka policja potwierdziła autentyczność filmu, na którym było widać, że nastolatek okrada przestraszonego chłopca, a jego rozbawiona koleżanka nagrywa całą sytuację. Film trafił do sieci. Sprawcy, a więc napastnik i jego koleżanka trafią przed sąd.

Film został udostępniony na profilu instagramowym z branży mediów ,,swiat_news„, który obserwuje blisko 400 tysięcy osób. O tym informujemy w artykule: Nowy Sącz. Okradł chłopca i pochwalił się materiałem w sieci?

Policja ustaliła, że do zdarzenia doszło 13 listopada około godziny 16:00 w pobliżu jednej z galerii handlowych w Nowym Sączu. Tam 16-latek zaczepił przechodzącego obok budynku 14-letniego chłopca i zażądał pieniędzy. Przyparł go do ławki, a kiedy znalazł w jego odzieży portfel, wyciągnął z niego pieniądze. Całą sytuację nagrała koleżanka 16-latka.

– Kiedy 16-latek szarpał pokrzywdzonego i zabrał mu pieniądze, jego koleżanka nagrywała całą sytuację i naśmiewała się z niej. Później nagranie trafiło do sieci, a sprawą zajęli się sądeccy policjanci. Kiedy film odbił się szerokim echem w mediach społecznościowych, 16-latek i jego 15-letnia koleżanka zgłosili się do komendy. Również rodzicie pokrzywdzonego przyszli poinformować policjantów o tym, co się stało i złożyć zawiadomienie – relacjonuje w rozmowie z naszą redakcją komisarz Justyna Basiaga, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Funkcjonariuszka zaznacza, że pomimo, że nastolatek oddał pokrzywdzonemu skradzione pieniądze, młodzi mieszkańcy Nowego Sącza i tak będą musieli ponieść konsekwencje swoich czynów. W najbliższym czasie wszystkie materiały zgromadzone przez policjantów w toku prowadzonych czynności, zostaną przekazane do III Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Nowym Sączu, który zdecyduje o dalszym losie nastolatków.

Czytaj także: Sprzęt WOŚP z 31. finału ratuje życie w limanowskim szpitalu

Fot. prt sc swiat_news/
Polska Policja 

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Reklama