Sprawca włamania do jubilera zatrzymany. To nie jedyny grzech tego złodzieja

Sprawca czwartego włamania do jubilera został zatrzymany. Okazał się nim być 19-latek z Nowego Sącza. Biżuteria to nie jedyna rzecz, którą ukradł. Trzy dni później dopuścił się kradzieży roweru o wartości powyżej dwóch tysięcy złotych, a w jego mieszkaniu  policja zabezpieczyła marihuanę. 

Do włamania doszło 24 lipca około godziny 5 rano. Właściciel sklepu jubilerskiego zlokalizowanego przy ul. Lwowskiej nie po raz pierwszy miał w zakładzie nieproszonych gości. Sprawca uszkodził szybę i ukradł biżuterię z ekspozycji wartą kilka tysięcy złotych. Wewnątrz pozostawił porozrzucaną biżuterię i pudełka do jej przechowywania.

O włamaniu pisaliśmy tutaj

-Na miejscu natychmiast pojawił się przewodnik z psem tropiącym oraz grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki, który zabezpieczył ślady. Policjanci zabezpieczyli monitoring znajdujący się w sklepie, ale sprawdzili też czy miejsce zdarzenia obejmuje monitoring z innych pobliskich lokali użytkowych – informuje oficer prasowy KMP w Nowym Sączu asp. dr Iwona Grzebyk- Dulak

-W działania operacyjnie zaangażowali się policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością przeciwko Mieniu sądeckiej Policji. Ich intensywna praca doprowadziła nie tylko do zatrzymania sprawcy włamania, ale też do zarzucenia mu innych przestępstw – dodaje .

4 sierpnia policjanci przedstawili 19-letniemu mieszkańcowi Nowego Sącza zarzut kradzieży z włamaniem do salonu jubilerskiego .

Policjanci działając operacyjnie ustalili dodatkowo, że trzy dni później, 19-latek ukradł rower, który właścicielka zostawiła przed sklepem przy ulicy Paderewskiego, a gdy funkcjonariusze przeszukali jego mieszkanie – znaleźli susz konopi indyjskich.

Sądeczanin usłyszał od policjantów zarzut kradzieży z włamaniem  (art. 279 par. 1 kk), zarzut kradzieży roweru (art. 278 par. 1 kk) oraz zarzut posiadania narkotyków (art. 62 ust 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii).

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Prokurator zastosował wobec 19-latka środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, zakazu opuszczania kraju i poręczenia majątkowego.

-Podobne zdarzenia miały miejsce w latach ubiegłych. Sądeccy policjanci zatrzymali sprawców i przedstawili im zarzuty. We wrześniu 2016 roku kilka dni po rozboju wobec pracownicy sklepu jubilerskiego sprawca został zatrzymany przez policjantów z Wydziału Kryminalnego, a w roku 2014 przedstawiono zarzuty dwóm mężczyzn, którzy usiłowali dokonać rozboju na ekspedientce innego sklepu z biżuterią. Ustalili, że sprawcami podobnego zdarzenia z Gorlic również są ci sami mężczyźni – informuje oficer prasowy KMP w Nowym Sączu asp. dr Iwona Grzebyk- Dulak

Fot. KMP w Nowym Sączu
Źródło: KMP w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.