Sprawa rzekomych nieprawidłowości w spółce SIM trafiła do prokuratury. Chodzi o prawie 340 tysięcy złotych

Dzisiaj (21 maja) do Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu wpłynęło zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez byłego prezesa zarządu sądeckiej infrastruktury miejskiej w Nowym Sączu. Złożyła je obecna prezes spółki, Anna Bednarczyk-Maśko.

„Zawiadomienie dotyczy nadużycia udzielonych mu uprawnień lub niedopełnienia ciążącego na nim obowiązku, to jest przestępstwa z art. 296 par. 1 Kodeksu Karnego w związku z art. 12 par. 1 KK. Łączna szkoda majątkowa wyrządzona spółce przez byłego prezesa wynosi co najmniej 337 263,70 zł „- informują pracownicy nowosądeckiego ratusza.

Podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej przedstawiono wyniki audytu w ww. spółce. Wykryto m.in. nieprawidłowości związane z: brakiem podstawowych mechanizmów i dokumentacji w zakresie zarządzania, zawarciem umów na usługi prawne na kwotę 97 tys. 599 zł w ciągu trzech lat, 18 tys. zł przeznaczonymi na konsultacje mailowe i telefoniczne realizowane z Katowic.

Dodatkowo, pojawiły się wątpliwości związane z działaniami sprzecznymi z wewnętrznym regulaminem spółki, brakiem procedur zawierania umów i niekorzystne zapisy w umowach, czy brakiem transparentności procesów rekrutacyjnych, awansowych i nagradzania oraz nieracjonalne działania w powiązaniu z Urzędem Miasta. Więcej o sprawie pisaliśmy —>TUTAJ

Temat będzie kontynuowany.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.