Sporty zimowe. Worek medali nowosądeckiej Jedności!

Nasi biegacze narciarscy, reprezentanci Jedności Nowy Sącz wystąpili na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach zimowych w Zakopanem.

Jedność reprezentowało dziewięciu zawodników i zawodniczek, którzy pokazali się ze świetnej strony przywożąc do domu pięć złotych krążków, dwa srebrne i jeden brązowy.

Zajęliśmy bardzo wysokie 3. miejsce w klasyfikacji klubów z całej Polski oraz przyczyniliśmy się do zwycięstwa Małopolski w klasyfikacji województw – cieszy się trener Jedności Dawid Damian.

W pierwszym dniu imprezy rozegrano sprinty stylem klasycznym na dystansie 1,25 km. Dawid Damian wywalczył w tej klasyfikacji złoto, zaś Sonia Miczołek srebro.

W drugim dniu zawodów znów Dawid Damian wywalczył mistrzostwo (junior A, bieg łączony na 10 km stylem klasycznym).

Dawid Damian wywalczył kolejny złoty krążek tym razem na dystansie 10 km stylem dowolnym. Tuż za nim znalazł się Wiktor Czaja. W kat. Junior B Przemysław Kuruc był szósty.

Wśród juniorek B na dystansie 7,5 km Sonia Miczołek była trzecia po wyrównanej walce. Ola Smajdor była siódma.

W ostatnim dniu zmagań na trasach Zakopanego w kategorii Junior A-biegu sztafetowym Wiktor Czaja i Dawid Damian byli najlepsi!

Czytaj również: BARDZO TRUDNY RYWAL SANDECJI – SZUREK NA SPORTOWO [WIDEO]

W kat. junior B Przemysław Kuruc i Jan Damian uplasowali się na bardzo dobrym szóstym miejscu, zaś Damian Nowak i Jan Damian wywalczyli ósmą lokatę.

Wśród juniorek B sztafeta w składzie Sonia Miczołek i Aleksandra Smajdor wywalczyły złoto.

Nowosądecki klub reprezentowali: Dawid Damian (rocznik 2000) w kategorii Junior A (Członek Młodzieżowej Kadry Narodowej reprezentował nas w tym sezonie na Mistrzostwach Świata Juniorów w Lahti oraz niebawem na Uniwersjadzie w Krasnojarsku);

Wiktor Czaja – rocznik 1999 w kategorii Junior A (Członek Młodzieżowej Kadry Narodowej reprezentował nas w tym sezonie na Mistrzostwach Świata Juniorów w Lahti);