SpoKREWnieni służbą znów pokazali klasę!

W miniony czwartek w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu kolejne 34 osoby oddały łącznie 15 litrów krwi. Bezcenny lek trafi do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. 

Na oddanie krwi zdecydowali się nie tylko policjanci oraz pracownicy cywilni sądeckiej jednostki, funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej i Straży Miejskiej, ale również uczniowie Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych im. gen. Józefa Kustronia w Nowym Sączu, Zespołu Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach oraz osoby prywatne. Czynnie w akcję włączył się także Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu – mł. insp. Jarosław Tokarczyk, dając  przykład podwładnym.

Akcja odbyła się w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych pod hasłem „spoKREWnieni służbą”. Od kilki tygodni przedsięwzięcie cieszy się dużym zainteresowaniem i przynosi bardzo pozytywne rezultaty. 7 marca br. w Komendzie Miejskiej Straży Pożarnej zebrano 11,5 l życiodajnego płynu.

Wszystkim, którzy dzisiaj oddali krew należą się słowa podziękowania i uznania za to, że poprzez udział w akcji, bezinteresownie przyczynili się do ratowania życia drugiemu człowiekowi. Wzorem roku ubiegłego, w ramach akcji „spoKREWnieni służbą” na terenie Małopolski do końca marca zostanie przeprowadzonych jeszcze kilkanaście podobnych zbiórek krwi - podaje sądecka KMP

 

PWSZDWA

Wypowiedz się w tej sprawie