Nasz wojownik znów zawalczy! Boom Boom jedzie do Chin!

Łukasz Pławecki, zawodnik i trener Halnego Nowy Sącz, w kwietniu weźmie udział w turnieju Clash of Titans organizowanym przez azjatycką federację Kunlun Fight. Turniej co roku gromadzi 64 najlepszych zawodników wagi lekkiej z całego świata, by spośród nich wyłonić mistrza i ukoronować go nagrodą w postaci pasa mistrzowskiego oraz czekiem na kilkaset tysięcy dolarów.

wsb3

Gala Kunlun Fight 71, na której zawalczy Polak, odbędzie się w chińskim mieście Qingdao. W ramach turnieju zaplanowano 10 grup eliminacyjnych, w których zmierzy się ze sobą 40 zawodników. Dziesięciu zwycięzców grup oraz 6 „rozstawionych” zawodników spotka się w kolejnej fazie turnieju. Wśród rozstawionych jest też ubiegłoroczny mistrz Marat Grigorian. Finał turnieju odbędzie się 1 stycznia 2019 roku.

Warto wiedzieć, że dla zawodnika z Nowego Sącza będzie to już trzeci wyjazd do Chin. W 2016 roku doszedł do finału swojej grupy eliminacyjnej, w którym musiał uznać wyższość lokalnego zawodnika Tiana Xina. W półfinale pokonał bardzo doświadczonego Japończyka Nishikawe Tomoyukiego. Podczas tej gali Pławecki spędził w ringu łącznie 9 rund, ponieważ w półfinale sędziowie orzekli jedną rundę dodatkową, a w finale aż dwie. W 2017 roku, powracając do startów po złamaniu ręki, na gali Kunlun Fight 64 Pławecki uległ Fengowi Xinli w walce półfinałowej.

- Mam prosty plan na ten wyjazd. Będzie to mój kolejny wyjazd (trzeci – przyp. red.) w to miejsce, więc chcę się pokazać z najlepszej strony. Chcę wygrać te zawody, ciężko trenuję, to najlepsze lata mojej kariery! - przyznaje Łukasz Pławecki.

W poprzednim roku nasz reprezentant stoczył pięć walk. W lutym przegrał z Niclasem Larsenem na gali Glory w Chicago, łamiąc rękę w walce. W lipcu przegrał w półfinale wspomnianego turnieju z Fengiem Xinli. Kolejne trzy walki to zwycięstwa kolejno nad Yankubą Juwaraą, Tomasem Drabikiem oraz Denisem Teleshmanem. Pławecki zdobył też tytuły mistrzowskie federacji IPCC oraz organizacji MFC i Celtic Gladiator.

Po wyjeździe do Chin Pławecki ma zaplanowane jeszcze dwie walki w pierwszej połowie 2018 roku. Będą to pojedynki w Rosji oraz w Polsce, na jednej z największych gal, transmitowanych przez ogólnopolską stację telewizyjną.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Fot. Archiwum Ł.Pławecki

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.