Specjalne świąteczne wydanie „Dobrego Tygodnika Sądeckiego”. Przeczytaj już teraz!

Sporo dobrej lektury nie tylko na święta! Pobierz jednym kliknięciem i do tego bezpłatnie:


https://www.dts24.pl/download/161515/
(link do bezpłatnego pobrania numeru)

W tym wydaniu m.in.

Ojciec Wojciech Kowalski, jezuita z kolejowej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Sączu o świętach Bożego Narodzenia.

*

Trener Adam Nawałka, były selekcjoner piłkarskiej kadry narodowej i szkoleniowiec Sandecji, specjalnie dla naszych Czytelników opowiada o swojej Wigilii.

*

„Brukowiec Sądecki” raz w roku przemawia ludzkim głosem, przeglądając najważniejsze wydarzenia mijającego 2019 r. i bohaterów, którzy zapisali się w naszej pamięci.

*

George Milton, a właściwie Jerzy Wygrzywalski, sądeczanin z urodzenia i jankes z wyboru. Czyli opowieść o tym, co Nowy Sącz ma wspólnego z programem Apollo i pierwszym lądowaniem człowieka na Księżycu, Hollywood oraz kamieniami milowymi w rozwoju światowej kinematografii.

*

Grzegorz Fecko, sądecki radny opowiada o swoim życiowym powołaniu. Przekonuje, że wcale nie miał być księdzem, ale szczęśliwym mężem i ojcem czwórki dzieci.

*

„Anna Sokołowska, babcia ze strony matki. Rocznik 1878. Dzielna. Wydobyła całą rodzinę ze zrewoltowanych i ogarniętych wojną domową byłych polskich Kresów Wschodnich. W wolnym kraju uczyła polskości. Kiedy przyszedł czas najwyższej próby, nie zawahała się narazić życia dla ratowania jednego żydowskiego istnienia”.

Prof. Aleksander Skotnicki w swojej książce opowiada m.in. o sądeckim wątku historii swojej rodziny.

*

„Tyle wart człowiek, ile to, czego szuka” – rzekł ponoć kiedyś Marek Aureliusz, a dziś jego słowom przytakują nawet benedyktyni. Można się więc obawiać, że jest w nich więcej niż ziarnko prawdy. Bój się, bój Drogi Czytelniku, bo parafrazując ową myśl – można śmiało rzec: pokaż mi w co klikasz, a powiem ci kim jesteś.

Wyjawimy Wam odrobinę prawdy o Was samych, czyli co najchętniej czytaliście w naszym internetowym serwisie informacyjnym dts24.

I mnóstwo innych ciekawych historii do czytania nie tylko od święta.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.