Spadł z rusztowania wprost na ogrodzenie. W akcji LPR

Spadł z rusztowania wprost na ogrodzenie. W akcji LPR

Do dramatycznego zdarzenia doszło kwadrans po godzinie 8. rano przy ul. Marii Konopnickiej w Mszanie Dolnej. Ze zgłoszenia, jakie wpłynęło do służb, wynikało, że mężczyzna spadł z wysokości i nabił się na elementy ogrodzenia.

Jak podaje w rozmowie z naszą redakcją st. asp. Jolanta Batko, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Limanowej, 56-latek wykonywał prace przy elewacji budynku i spadł z rusztowania. Mężczyzna nabił się na ogrodzenie, raniąc okolice szyi i głowy. Poszkodowany był reanimowany. Udało się przywrócić funkcje życiowe. Jego stan był na tyle poważny, że zdecydowano o wezwaniu na pomoc Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które przetransportowało nieprzytomnego do szpitala.

O zdarzeniu została poinformowana Państwowa Inspekcja Pracy i prokurator. Na miejscu czynności dochodzeniowo-śledcze wykonywali limanowscy policjanci. W akcji brali udział także udział strażacy z: JRG Limanowa, OSP Mszana Dolna, a także policja z Mszany Dolnej, Zespół Ratownictwa Medycznego i LPR (Ratownik 6).

Czytaj także|: Zaginął 43-letni Jakub z Podola-Górowej. Trwają poszukiwania

Źródło/Fot. OSP Mszana Dolna

Reklama