Limanowianin z sukcesem na mistrzostwach świata w wyciskaniu

Limanowianin z sukcesem na mistrzostwach świata w wyciskaniu

21 maja w Austin, stolicy stanu Texas w USA, rozpoczęły się Mistrzostwa Świata w Wyciskaniu Sztangi Klasycznym oraz w Wyciskaniu Sztangi. Wśród zawodników pojawił się też reprezentant naszego regionu – Sławomir Jasica z Limanowej. Dwa dni temu pokazał, co potrafi i do Polski wróci z medalem!

25 maja limanowianin zaprezentował swoje możliwości podczas startu w kategorii 93 kg Master I. Zaliczył trzy podejścia, wyciskając kolejno: 170 kg, 177,5 kg i 182,5 kg. Tym samym zwalczył też własne ograniczenia – pokonał barierę 180 kilogramów, której nie był w stanie przekroczyć od ubiegłorocznej kontuzji.

Sławomir Jasica ostatecznie zdobył brązowy medal, poprawiając swój wynik z 2021 roku, kiedy to wywalczył 6. miejsce. W mediach społecznościowych podziękował swoim licznym sponsorom, dzięki którym mógł spełnić swoje marzenie o starcie w tegorocznych mistrzostwach, także „wszystkim, którzy mnie wspierali tutaj na miejscu i tym, którzy trzymali za mnie kciuki w kraju”.

– Dzięki ludziom dobrej woli oraz Miastu Limanowa Sławomir Jasica zebrał potrzebną kwotę, która pozwoliła mu wylecieć do USA i wziąć udział w zawodach – informują przedstawiciele Urzędu Miasta Limanowa.

Fot. Urząd Miasta Limanowa

Czytaj też: Nowe rogatki i sygnalizatory. Na przejazdach kolejowych w regionie ma być bezpieczniej

Reklama