„Siadaj pajacu”. Wicemarszałek Ryszard Terlecki przegrał w sądzie. Musi przeprosić [ZDJĘCIA]

„Siadaj pajacu”. Wicemarszałek Ryszard Terlecki przegrał w sądzie. Musi przeprosić [ZDJĘCIA]

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, który już w tym miesiącu (to wiadomość jeszcze niepotwierdzona) ma zostać przedstawiony jako „lokomotywa” Prawa i Sprawiedliwości w wyborach parlamentarnych w okręgu 14 (obejmującym powiaty: nowosądecki, limanowski, gorlicki, tatrzański i nowotarski) przegrał właśnie sądową potyczkę ze Sławomirem Nitrasem. Po uprawomocnieniu wyroku przedstawiciel Prawa i Sprawiedliwości będzie zobligowany do wygłoszenia przeprosin.

Informację przekazał wczoraj pokrzywdzony w sprawie poseł Sławomir Nitras. W wyroku z dnia 31 lipca, czytamy, że sąd zobowiązuje Ryszarda Terleckiego do usunięcia skutków naruszenia dóbr osobistych Nitrasa. Parlamentarzysta ma upublicznić w ciągu tygodnia od uprawomocnienia się orzeczenia przeprosin. Ma się to stać w formie wygłoszenia oświadczenia poselskiego o treści:

Ja Ryszard Terlecki – Wicemarszałek Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej przepraszam posła Sławomira Nitrasa za kierowane przeze mnie pod jego adresem obraźliwe sformułowania i określenia (…), które to obraźliwe sformułowania i określenia naruszają dobra osobiste Sławomira Nitrasa. Oświadczam również, że ubolewam nad swoim zachowaniem.

Polityk Prawa i Sprawiedliwości został uznany winnym za słowa, które padły z jego ust w sali sejmowej m.in. podczas posiedzenia Sejmu w sprawie wotum nieufności dla Jarosława Kaczyńskiego. Doszło wówczas do słownych potyczek pomiędzy Nitrasem, a Terleckim. Wicemarszałek ogłosił przerwę, a gdy Sławomir Nitras ponownie stanął przy mównicy, Ryszard Terlecki miał powiedzieć ,,siadaj pajacu”. Pełna treść orzeczenia sądowego w poniższej galerii.

Czytaj także: Sensacyjny lider listy PiS do Sejmu w okręgu nowosądeckim. Jedynką ma być „spadochroniarz”

Fot: UG Korzenna / Sławomir Nitras