Spacer przez wspomnienia z 2018 roku - wystawa fotografii sądeckich reporterów w piwnicach biblioteki

1 rok, 12 miesięcy, 52 tygodnie, 365 dni i setki wydarzeń, które na zawsze już zapisały się w historii miasta Nowego Sącza można odświeżyć w swojej pamięci w klimatycznych podziemiach Sądeckiej Biblioteki Publicznej. To właśnie tam odbył się wczoraj wernisaż corocznej wystawy opatrzonej tytułem: „Tak było - Nowy Sącz 2018, czyli miniony rok w obiektywie sądeckich reporterów".

wsb3

Tradycją już stało się, że u progu nowego roku tłumy przybywają do Sądeckiej Biblioteki Publicznej, aby obejrzeć wystawę, która jest co roku inna. Wydarzenie organizowane jest od szesnastu lat.

Wyjątkowość wystawy polega na tym, że spacerując pomiędzy pomieszczeniami można poczuć się jak w wehikule czasu.

-Pokazujemy zdjęcia przypominające nam wydarzenia kulturalne, sportowe, związane z edukacją i z życiem polityczno - społecznym naszego miasta. Rok 2018 był rokiem bardzo bogatym w wydarzenia i jak co roku mieliśmy dylemat, które wydarzenie ująć i jakie zdjęcie wybrać, aby jak najlepiej to wydarzenie opisywało. Prace nad wystawą trwały około roku - mówiła otwierając wystawę Barbara Pawlik- dyrektor Sądeckiej Biblioteki Publicznej

Spotkanie było okazją do podsumowań oraz wspomnień licznych wydarzeń w mieście. Nieco ponad 200 zdjęć zawieszono na ścianach w każdym zakątku zabytkowych piwnic.

Podczas wystawy zaprezentowano zdjęcia autorstwa reporterów "Gazety Krakowskiej", "Sądeczanina", portalu sportowysacz.pl oficjalnej strony Urzędu Miasta Nowego Sącza oraz nasze - "Dobrego Tygodnika Sądeckiego".

Wernisaż wystawy wraz z dyrektor Sądeckiej Biblioteki Publicznej otworzył Wojciech Molendowicz- redaktor naczelny "Dobrego Tygodnika Sądeckiego".

- Zdążyłem już szybciutko obejrzeć wystawę, zobaczyłem nazwiska autorów zdjęć i zauważam zmianę pokoleniową. Melduję, że rośnie nam nowe pokolenie, które będzie kolejne edycje wystawy zasilało swoimi zdjęciami - mówił Wojciech Molendowicz i dodał, że w związku z tym, że ikona sądeckich fotoreporterów Stanisław Śmierciak, który od lat wypełniał zdjęciami wystawę, a przeszedł już na emeryturę - powinien mieć osobną wystawę: Nowy Sącz w obiektywie Stanisława Śmierciaka. Pomysł spotkał się z aprobatą ze strony widowni oraz dyrektor SBP.

Wystawę „Tak było - Nowy Sącz 2018, czyli miniony rok w obiektywie sądeckich reporterów" można oglądać do 9 lutego w godzinach otwarcia biblioteki.

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.