SMOG z zakazem wstępu do przedszkoli i do domów. Fakro wyruszyło na wojnę o czyste powietrze

SMOG z zakazem wstępu do przedszkoli i do domów. Fakro wyruszyło na wojnę o czyste powietrze

Smog w Kotlinie Sądeckiej szczególnie w okresie grzewczym to codzienność. Statystki nie zostawiają złudzeń: jest źle. Nowy Sącz znajduje się w czołówce najbardziej zanieczyszczonych miejsc w Europie. W nowosądeckiej firmie Fakro wypowiedziano wojnę smogowi. Jednym z przejawów tej wojny jest kampania społeczno- edukacyjna ,,Pokonaj smoga z Fakro”, skierowana do najmłodszych.

Wydawać by się mogło, że już tyle razy media nagłaśniały ten problem i tak wiele razy organizowane były przeróżne akcje, że chyba nie ma osoby nieuświadomionej w tej kwestii. Nic bardziej mylnego. Niektórzy mimo, iż są świadomi zagrożeń dla życia i środowiska, nadal uparcie spalają odpady w piecach.

Smog i zanieczyszczone powietrze są szczególnie niebezpieczne dla dzieci. Dlatego ważnym jest, by pozyskiwały wiedzę na ten temat od najmłodszych lat i wyrastały w poczuciu chęci, a nie przymusu dbania o środowisko.

Pokonaj smog!

-W ramach bezpłatnych warsztatów prowadzonych przez przedstawicieli firmy FAKRO, maluchy dowiadują się co to właściwie jest smog, jakie zagrożenia niesie i jak się przed nim uchronić – wyjaśnia Anna Korczyk, koordynator akcji, specjalista ds. PR.

Pomysł kampanii zrodził się z potrzeby.

Smog znajduje się nie tylko na zewnątrz, ale także przenika do naszych domów, mieszkań. Nowosądecka firma w ramach batalii o zdrowsze powietrze wprowadziła na rynek markizy i ramki filtrujące do okien pionowych.

-W pomieszczeniach zamkniętych spędzamy aż 90% czasu. Niestety smog i inne zanieczyszczenia docierają także do wnętrza. Markizy i ramki filtrujące cleanAir wyposażone są w specjalną membranę wykonaną z ułożonego warstwowo, tworzącego gęstą sieć nanowłókna. Dzięki takiej budowie skutecznie zatrzymują zanieczyszczenia ograniczając ich stężenie we wnętrzu mieszkania – wyjaśnia Wojciech Chronowski, menadżer produktu FAKRO.

Właśnie takie ramki można wygrać w konkursie pod hasłem: „Jak uchronić się przed smogiem z FAKRO?”.
Autorzy trzech najlepszych prac z trzech różnych przedszkoli oprócz ramek dostaną także nagrody rzeczowe oraz dodatkowo w trzech placówkach zostaną zamontowane trzy komplety ramek filtrujących.

Jak wygrać ramki filtrujace?

W konkursie mogą wziąć udział wszystkie przedszkolaki, które uczęszczają do placówek biorących udział w kampanii. Wystarczy, że dowolną techniką plastyczną przygotują pracę, która będzie odpowiedzią na pytanie „Jak uchronić się przed smogiem z FAKRO?”

Pracę konkursową razem z formularzem zgłoszeniowym (do pobrania na stronie http://www.fakro.pl/pokonaj-smoga-z-fakro/) należy przekazać do dyrekcji placówki do 5 stycznia 2018 r. Wyniki już 17 stycznia.

Do kampanii zgłasza się coraz więcej placówek. Firma zachęca do tego, by wszystkie przedszkola działające w Nowym Sączu wzięły udział w przedsięwzięciu.

Fot. pixabay


Share on twitter
Share on facebook