Choinki, renifery i diabły rozdające cukierki czyli Nowy Sącz przygotowuje się do Świąt

Choć do świąt pozostał jeszcze tydzień, zapobiegliwi sądeczanie już dzisiaj robili przedświąteczne zakupy, korzystając z okazji, jaką stanowił coroczny Jarmark Bożonarodzeniowy organizowany w Miasteczku Galicyjskim.

Kramy i kramiki uginały się pod ciężarem rozmaitych produktów, a odwiedzających witały dźwięki znanych polskich kolęd oraz kuszące zapachy ciast, wędlin, serów i innych wiktuałów przygotowanych przez lokalnych wystawców. Także najmłodsi nie mogli narzekać na brak atrakcji – szczególnym powodzeniem cieszyła się mini zagroda, w której gościły osiołek, owieczki i kozy. Nawet diabły okazały się być dzisiaj zupełnie niegroźne, a najmłodsi sądeczanie mogli liczyć na cukierki rozdawane przez urocze diablice, wspomagane przez skrzydlate anioły.

Warsztaty plastyczne i cukiernicze, możliwość zrobienia świątecznej sesji fotograficznej, występy zespołów regionalnych – sądeczanie nie mogli narzekać na brak świątecznej atmosfery. No, może z wyjątkiem braku śniegu, ale przecież do Bożego Narodzenia został jeszcze tydzień.

fot. Tatiana Biela

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.