Smakuje mi jego nauczanie, treść i metody. Raper z Nowego Sącza nadaje w Radiu Profeto

Smakuje mi jego nauczanie, treść i metody. Raper z Nowego Sącza nadaje w Radiu Profeto

– W tym roku zrobię Wam trochę niespodzianek – poinformował swoich fanów na profilu FB Arkadiusz „Arkadio” Zbozień. Autorską audycję w Radiu Profeto, należącym do zakonu sercanów, uznajemy za pierwszą z nich. Raper z Nowego Sącza od 5 stycznia, w każdy wtorek, o godz. 20 nadaje premierowe odcinki „Fundamentu”. Powtórki audycji można będzie wysłuchać w środy o godz. 14.

Jak czytamy na stronie internetowej Radia Profeto, „Fundament” to wprowadzenie do czterotygodniowych rekolekcji przygotowanych przez św. Ignacego z Loyoli, które założyciel jezuitów nazwał ćwiczeniami duchowymi. Raper Arkadio tak samo zatytułował swoją płytę, która powstała w 2015 roku.

Idziemy w stronę rozkminiania fundamentu w sposób trochę hip-hopowy, trochę z perspektywy doświadczenia mojego życia. Łączymy muzykę z treścią. Mam nadzieję, że będzie to przyjemne i dla ducha, i dla ucha – mówi o swojej nowej audycji Arkadio.

Muzyk w 2014 roku przeżył swoje pierwsze rekolekcje ignacjańskie. Wówczas, pomiędzy ćwiczeniami duchowymi, w ciągu 5 dni napisał 20 utworów – każdy oparty na kolejnych medytacjach zaproponowanych przez św. Ignacego. Podobnie będzie z poszczególnymi odcinkami audycji „Fundament” – okraszą je kawałki z płyty.

Arkadio przez wiele lat związany był z jezuicką parafią w Nowym Sączu i wspólnotą „Magis Plus” opartą o duchowość ignacjańską.

Św. Ignacy od zawsze był mi bliski. Smakuje mi jego nauczanie, treść i metody – mówi raper i podkreśla, że zarówno jego płyta, jak i teraz audycja „Fundament” posłużą tym, którzy byli już na rekolekcjach ignacjańskich – przypomną sobie duchowe ćwiczenia, ale i pozostały – będą mogli poczuć się zachęceni, żeby takie rekolekcje przeżyć.

Źródło i fot.: Profeto.pl

Zobacz też noworoczną rozmowę z Arkadio i Ewą Novel w Studiu DTS:

Reklama