Nowy Sącz. Chłopak potrącony na pasach z ciężkimi obrażeniami. Kierowca był trzeźwy

Nowy Sącz. Chłopak potrącony na pasach z ciężkimi obrażeniami. Kierowca był trzeźwy

Kierowca Volvo wjechał na przejście dla pieszych, które przemierzało dwoje ludzi. Z dużą prędkością uderzył w jednego z nich. Drugi odskoczył. Wypadek zdarzył się wczoraj po zmroku na ulicy I Brygady. Chłopiec potrącony przez samochód z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala.

„Około godziny 16.30 sądeccy policjanci otrzymali zgłoszenie o potrąceniu pieszego na ulicy I Brygady. Jak się okazało, kierujący samochodem osobowym marki Volvo potrącił 16-latka, który wraz z innym chłopcem przechodził na oznakowanym przejściu dla pieszych. Kierowca volvo był trzeźwy. Na miejscu pracowali policjanci z grupy wypadkowej sądeckiej Policji, którzy m.in. przeprowadzili oględziny pojazdu i miejsca zdarzenia oraz sporządzili szkic sytuacyjny i dokumentację fotograficzną. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy. Nadal trwają czynności w tej sprawie, w tym m.in. przesłuchania świadków.” – informuje podkom. Iwona Grzebyk-Dulak, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu

Nadejście zimowej aury, a wraz z nią trudnych warunków drogowych zawsze powoduje spadek bezpieczeństwa dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Każdy kierowca powinien zatem zdawać sobie sprawę, że bardzo łatwo w takich warunkach stracić panowanie nad pojazdem, a droga hamowania jest znacznie dłuższa niż zazwyczaj. Dlatego szczególnie w rejonach przejść dla pieszych, kierowca powinien zwolnić, by zdążyć wyhamować i uniknąć potrącenia – ostrzegają policjanci.

 

Share on twitter
Share on facebook