Bronisław Babel – historia prawdziwa. Zobacz niezwykłą animację o Krynicy-Zdroju

Bronisław Babel – historia prawdziwa. Zobacz niezwykłą animację o Krynicy-Zdroju

Kilka miesięcy pracy i zaangażowanie wielu osób przyniosło niezwykły efekt. Biblioteka Publiczna w Krynicy-Zdroju wraz ze współpracownikami stworzyła film poklatkowy pt. ,,Bronisław Babel – historia prawdziwa”. Jest to opowieść o Krynicy w drugiej połowie XIX w. i początkach świetności uzdrowiska.

Premiera animacji miała miejsce 5 stycznia w serwisie YouTube. W stworzenie filmu zaangażowali się pracownicy Biblioteki Publicznej, a także współpracownicy instytucji: twórcy, wolontariusze, członkowie Stowarzyszenia Miłośników Krynicy. Inspiracją do jego powstania była prawdziwa historia Bronisława Babla i jego rodziny, która jako pierwsza osiedliła się na stałe w Krynicy-Zdroju w 1851 r.

– Całe przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach projektu ”Kluby Kreatywności w bibliotekach – edycja druga” realizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, finansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności – informują przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Krynicy-Zdroju.

Film poklatkowy wymagał wiele pracy. Na jego potrzeby przygotowano lalki kukiełkowe, uszyto dla nich stroje i stworzono scenografię z wykorzystaniem archiwalnych zdjęć Krynicy i eksponatów z Muzeum Zabawek. Głosu do ścieżki dźwiękowej użyczyli mieszkańcy Krynicy: Henryk Opilo ze Stowarzyszenia Miłośników Krynicy, Anna Kuryłowicz – wolontariuszka Biblioteki oraz Patrycja i Magdalena Śliwińskie, które zaśpiewały. Druga z nich zagrała również na skrzypcach.

film. YouTube – Biblioteka Publiczna Gminy Krynicy-Zdroju

Share on twitter
Share on facebook