Śledczy ustalili, w którym kraju ukrywa się poszukiwana listem gończym mieszkanka Limanowej

Śledczy ustalili, w którym kraju ukrywa się poszukiwana listem gończym mieszkanka Limanowej

Od początku maja br. trwają poszukiwania 34-letniej Dominiki Fiut z Limanowej. Kobieta miała dopuścić się wielu oszustw finansowych. Ścigana jest listem gończym wydanym przez Prokuraturę Rejonową w Nowym Sączu. Śledczy ustalili, iż obecnie znajduje się poza granicami Polski. Wiedzą do jakiego kraju zbiegła, jednak aby ją schwytać, potrzebują pomocy konsula. 

– Uprzejmie informuję, iż ustalono adres zamieszkania Dominiki Fiut podejrzanej o czyn z art. 286 § 1 kk i skierowano wniosek o konsularną pomoc prawną celem wykonania czynności procesowych z podejrzaną – informuje prokurator Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu Joanna Bocheńska w rozmowie z portalem planeta.pl.

Poszukiwana odpowie przed sądem z 286. § 1. (kk), który mówi, iż ,,kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd (…) podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8″.

Dominika ma około 172 cm wzrostu, waży 50 kg, ma długie blond włosy, oczy niebieskie i pociągłą twarz. Nie posiada znaków szczególnych.

Jeśli ktoś ma jakiekolwiek informacje na jej temat, winien skontaktować się z Wydziałem Kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Limanowej pod nr: 18 33 79 450, albo napisać na adres: [email protected]

Fot. KPP Limanowa

Share on twitter
Share on facebook