„Skoranie Boskie z tymi chłopami” – POSIADY TEATRALNE na Orawie

„Skoranie Boskie z tymi chłopami” – POSIADY TEATRALNE na Orawie

Zestawienie niesamowite:  Nie-boska komedia”, „Dziady część II” ale także: „Skoranie boskie z tymi chłopami”, czy „Jak wieprzek babkę uzdrowił”.

W Jabłonce ruszyła dzisiaj dziesiąta edycja Małopolskich Spotkań Teatrów Amatorskich POSIADY TEATRALNE na Orawie. Organizatorami są: MCK SOKÓŁ oraz OCK w Jabłonce.  Jak mówi Andrzej Zarych, dyrektor MCK SOKÓŁ – Największą nagrodą dla aktorów jest to, że mogą się pojawić na tej scenie, widać, że cieszą się tym co robią, tu czuć radość tworzenia. Takich artystów trzeba nie tylko nagradzać, ale przede wszystkim promować.

Tak różnorodny festiwal, odbiegające od siebie przedstawienia i podział na dwie kategorie: sztuk gwarowych oraz adaptacji klasycznej dramaturgii do realiów lokalnych oraz inscenizacji tekstów literackich lub nowo wystawianych sztuk. Można tu zobaczyć przedstawienia na wysokim poziomie artystycznym przekonuje członek Jury Janusz Michalik.

Jeśli chcecie sami to sprawdzić wydarzenie potrwa do niedzieli i jest transmitowane na żywo na Facebooku Orawskiego Centrum Kultury w Jabłonce.

Komisja Artystyczna POSIADÓW TEATRALNYCH zarekomenduje najciekawsze spektakle na Międzywojewódzki Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych w Bukowinie Tatrzańskiej. Członkowie Komisji Artystycznej prowadzą również zajęcia warsztatowe w oparciu o obejrzane spektakle z przedstawicielami poszczególnych zespołów.

POSIADY TEATRALNE na Orawie mają charakter konkursu i adresowane są do amatorskich zespołów teatralnych województwa małopolskiego, działających w środowisku wiejskim i miastach do 40 000 mieszkańców. Uczestnicy konkursu muszą mieć ukończone 17 lat.

Szczegóły znajdziecie tutaj

Share on twitter
Share on facebook