Polsko – jemeńska artystka z Lipnicy Wielkiej nagrała intrygującą płytę. Zapowiada ją singiel “Yemenia”

W programie “Dzień Dobry TVN” wystąpiła mieszkająca w Lipnicy Wielkiej (gm. Korzenna) Rasm Al-Mashan, polsko-jemeńska artystka. Zaprezentowała utwór “Yemenia” pochodzący z jej najnowszej płyty.

Rasm urodziła się w 1981 r. w Krakowie. Jest córką Ewy Bulandy z Lipnicy Wielkiej i Nassera Al-Mashana, Jemeńczyka. Od 6. roku życia mieszkała w Jemenie, w 1998 r. wraz z mamą powróciła do Polski. Jak przyznała w DDTVN, ma dwie ojczyzny i zawsze za którąś z nich będzie tęsknić. Wraz z mężem – Wojciechem Małykiem wychowują dwie córki, Salmę i Apolonię.

6 grudnia 2019 wydała, po kilku latach pracy, swój album “Yemenia”. W utworach Rasm słychać wpływy etno, czerpie z orientalnych, arabskich, afrykańskich i hinduskich inspiracji. Tworzy w stylistyce nurtu nazywanego World Music – Muzyką Świata.

Więcej o artystce możecie przeczytać TUTAJ.

Zapytana, o czym jest piosenka “Yemenia”, którą zaprezentowała w programie, odpowiedziała:

(…) Mówi o kobietach jemeńskich, które są bardzo silne, bardzo odważne, a które niestety jeszcze nie są tak doceniane i nie mają takich praw do decydowania o swoim życiu, jakie powinny mieć . Więc to jest właściwie o kobietach jemeńskich.

Występ w “Dzień Dobry TVN” można obejrzeć TUTAJ.

 

fot. ilustr. fragment programu “Dzień Dobry TVN”,

ptrscr klipu do singla “YEMENIA”, zapowiadającego płytę Rasm Almashan o tym samym tytule (Premiera 6.12.2019).  

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.