Sienna: samochód ciężarowy przewrócił się w trakcie rozładunku

Sienna: samochód ciężarowy przewrócił się w trakcie rozładunku

Wczoraj tuż po godzinie 18. w miejscowości Sienna (gmina Gródek nad Dunajcem) doszło do wypadku z udziałem samochodu ciężarowego. Pojazd przewrócił się w trakcie rozładunku.

Samochód ciężarowy przewoził tłuczeń do miejsca robót drogowych, gdzie obowiązuje obecnie ruch wahadłowy.

W rozładunku uczestniczył sam kierujący i znajdował się poza pojazdem. W trakcie pracy doszło do wypadku i zarówno naczepa, jak i ciągnik siodłowy przewróciły się. Na szczęście obecnemu przy tym mężczyźnie nic się nie stało.

Część ciągnika znalazła się w powietrzu. Z samochodu wyciekły płyny eksploatacyjne, które zostały później zabezpieczone przez strażaków.

Na miejsce przybył właściciel samochodu ciężarowego, a także pracownicy firmy wykonującej remont drogi. Przewożony przez pojazd materiał, który pozostał na naczepie, został rozładowany przez koparkę i pracowników przydzielonych przez właściciela samochodu. Następnie pojazd został postawiony na koła przy użyciu dwóch koparek i samochodu ciężarowego.

W miejscu zdarzenia działali strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nowym Sączu i Ochotniczej Straży Pożarnej w Jelnej, a także policja.

fot. PSP Nowy Sącz

Reklama