Siedziba Urzędu Gminy Korzenna zmieniła się nie do poznania

Siedziba Urzędu Gminy Korzenna zmieniła się nie do poznania

urząd gminy Korzenna

Pierwszego dnia kwietnia w Korzennej sporo się działo. Każdy parking i każdy centymetr wolnego miejsca był zajęty przez samochody gości, którzy przybyli na uroczyste otwarcie basenu. Wydarzenie to przyćmiło wszystko inne, choć tego dnia nastąpiło też oficjalne odebranie i oddanie do użytku innej inwestycji – całkowitą metamorfozę przeszedł budynek Urzędu Gminy.

Prace przy rozbudowie siedziby korzeńskiego urzędu ruszyły we wrześniu 2020 roku, o czym pisaliśmy TUTAJ. Budynek musiał zostać dostosowany do obowiązujących przepisów pożarowych. Ponadto zyskał windę, dzięki czemu stał się bardziej dostępny dla osób z niepełnosprawnością. Dużą zmianą jest dobudowanie kolejnego piętra.

– Do tej pory mała liczba pomieszczeń i ciasne pokoje powodowały, że mieszkańcy załatwiający urzędowe sprawy obsługiwani byli w dość trudnych warunkach. Widoczne było to szczególnie w okresie obowiązywania restrykcji sanitarnych, gdy z uwagi na ograniczoną ilość miejsca trudno było np. o zachowanie bezpiecznego dystansu – zaznaczają przedstawiciele Urzędu Gminy.

Ponadto przed budynkiem powstał zjazd, droga wewnętrzna i więcej miejsc parkingowych.

– Inwestycja pn. „Przebudowa, nadbudowa i rozbudowa budynku Urzędu Gminy w Korzennej” to kolejne zadanie zrealizowane przy udziale rządowych środków. Ponad 3,5 mln zł na ten cel gmina otrzymała z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Ten program służy właśnie temu, aby takie inwestycje – służące mieszkańcom i rozwojowi całej gminy – były realizowane – zaznacza wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Realizacją inwestycja zajmowała się firma Grand z Korzennej. Zwyciężyła w przetargu, składając ofertę opiewającą na kwotę 5,8 mln. Właściciel firmy, Andrzej Grygiel, przekazał w piątek na ręce wójta Leszka Skowrona pamiątkową tablicę.

Goście obecni 1 kwietnia na uroczystym otwarciu basenu w Korzennej (więcej TUTAJ) po zakończeniu oficjalnej części wydarzenia mieli okazję udać się do znajdującego się kilkaset metrów dalej budynku Urzędu Gminy i na własne oczy zobaczyć efekty metamorfozy. Obiekt zyskał nowe oblicze zarówno zewnątrz, jak i w środku.

Poniżej zdjęcia z dnia odbioru budynku oraz fotografie wykonane tuż po rozpoczęciu prac.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.