Siedliska. Kolejny pożar z tragicznym finałem. Stracili cały dorobek życia i babcię

Siedliska. Kolejny pożar z tragicznym finałem. Stracili cały dorobek życia i babcię

W pożarze, który wybuchł około godziny 16.30 w Siedliskach (gm. Bobowa) życie straciła 62-letnia  kobieta, która przebywała w innej części budynku, niż pozostali członkowie rodziny. Drewniany dom spłonął doszczętnie, a finalnie zawalił się. Z obiektu o własnych siłach wydostały się cztery osoby, w tym dwoje dzieci. 

– W momencie wybuchu pożaru w domu przebywało pięć osób – starsze małżeństwo (dziadkowie), ich córka i jej dwójka dzieci. Cztery osoby przebywały w innej części budynku i udało im się z niego uciec. Piąta osoba znajdowała się w innym pomieszczeniu i w tej chwili jest uważana za zaginioną. Na miejsce udał się prokurator oraz biegły z zakresu pożarnictwa – poinformował w rozmowie z nami asp. szt. Grzegorz Szczepanek z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach (godz. 20.00).

Dym wydobywający się z budynku zauważono około godziny 16.30. Akcję ratunkową utrudniał fakt, iż dom znajdował się w trudno dostępnym miejscu pod lasem. Problem był również z dostępem do wody. Strażacy przy pomocy quada zbudowali około kilometrową linię gaśniczą. Do pomocy zadysponowano również wóz strażacki z beczką z OSP Libusza. Na miejscu z żywiołem zmagało się 17 zastępów strażackich, w tym JRG Gorlice, OSP Siedliska, OSP Sędziszowa, OSP Bobowa, OSP Stróżna, OSP Gładyszów, OSP Libusza. Niestety dom w całości spłonął i runął. Ogień przeniósł się również na budynek gospodarczy, z którego wypuszczono zwierzęta.

Niestety po ugaszeniu pożaru, w trakcie prac rozbiórkowych, strażacy odnaleźli zwęglone ciało seniorki. Na miejscu pracuje prokurator, policja, strażacy oraz biegły z zakresu pożarnictwa.

 – W zgliszczach ujawniono szczątki ludzkie. Zostaną zlecone badania dla potwierdzenia, czy na 100 procent jest to 62-letnia mieszkanka tego domu – poinformował naszą redakcję asp. szt. Grzegorz Szczepanek z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach (godz. 20.48).

To kolejne tego typu zdarzenie zakończone śmiercią. Dokładnie 10 dni temu w Szymbarku życie w płomieniach straciła 15-letnia Zuzanna. O tym informowaliśmy —>TUTAJ.

Ruszyła pomoc dla pogorzelców —> TUTUJ.

Fot. Bobowa24.pl/ B.Serafin

Share on twitter
Share on facebook