Stary Sącz: siedem nowych wozów strażackich wyjedzie nam na ratunek

W Starym Sączu uroczyście przekazano dziś strażakom siedem nowych wozów gaśniczych. Samochody trafią do ochotniczych straży pożarnych.

Pieniądze na zakup wozów – 4 miliony złotych – zapewniło Województwo Małopolskie. Poszczególne gminy dołożyły 40 procent kosztów. Klucze do samochodów przekazał przedstawicielom samorządów członek zarządu Województwa, Leszek Zegzda.

– Te wozy są supernowoczesne. Strażacy ochotnicy takiego sprzętu dotąd nie mieli. Na pewno wzrośnie poczucie bezpieczeństwa u mieszkańców – mówił.

Nowe auta odebrali samorządowcy ze Starego Sącza, Biecza, Laskowej, Uścia Gorlickiego, Limanowej, Grybowa i Dobrej.

– Będą służyły podczas wyjazdów do pożarów i wypadków. Mają dodatkowe wzmocnienia i napędy, co jest szczególnie ważne w naszym terenie – mówili strażacy.

Burmistrz Starego Sącza, Jacek Lelek, odebrał klucze do nowego samochodu dla OSP Stary Sącz. Wóz jest wyposażony w autopompę, maszt z oświetleniem LED, wyciągarkę o sile 8 ton, zestaw do łączności radiowej i napęd 4X4. Może jednorazowo przewieźć ok. 3 tys. litrów wody i 300 litrów środka pianotwórczego do gaszenia pożarów

Fot. UG Stary Sącz.

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.