Uczestnicy show MasterChef gotowali dla sądeckich harcerzy

W  piątym odcinku VII edycji telewizyjnego kulinarnego show „MasterChef" kandydaci na mistrza kuchni otrzymali wyjątkowe zadanie: przygotować posiłek dla grupy dwustu harcerzy biwakujących w Puszczy Niepołomickiej. W harcerskiej grupie było sześciu młodych sądeczan: Maria Dziedzic, Gabriela Ziętek, Maciej Kucharski, Oliwia Stachurska, Jakub Belski i Krzysztof Belski.

wsb3

Biwak był jednym z wydarzeń organizowanych przez Chorągiew Krakowską z okazji  100. rocznicy powstania Związku Harcerstwa Polskiego.

Dwie drużyny kucharzy walczące o zwycięstwo stanęły przed niełatwym wyzwaniem przygotowania w polowych warunkach menu na piknik dla ponad 200 osób. Nie lada utrudnieniem był brak kuchennych sprzętów elektrycznych oraz żar bijący od pieców opalanych drewnem.

Jak poradzili sobie pasjonaci gotowania i jak ich potrawy ocenili harcerze?

Odcinek z udziałem sądeczan  możesz obejrzeć  TUTAJ

„MasterChef" to kulinarne show, po raz pierwszy wyemitowane przez stację BBC w 1990 roku. Program doczekał się edycji w 35 krajach na całym świecie. Kucharze-amatorzy walczą o tytuł Mistrza Kuchni, nagrodę pieniężną w wysokości 100 tysięcy złotych i kontrakt na wydanie autorskiej książki kucharskiej. Zanim jednak jeden z nich stanie na wymarzonym podium, musi pokonać setki konkurentów z całego kraju, dostać się do finałowej czternastki  i stanąć z nimi w szranki, mierząc się z szeregiem kulinarnych wyzwań.
NATURHOUSE

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.