Sezon zawodniczy w Kole nr 20 rozpoczęty!

Sezon zawodniczy w Kole nr 20 rozpoczęty!

8 maja Koło PZW nr 20 Stary Sącz oficjalnie rozpoczęło sezon zawodniczy. W niedzielę odbyły się pierwsze zawody gruntowo-spławikowe w tym roku.

Pogoda nie nastrajała zbyt optymistycznie, ale na szczęście po deszczowym poranku było już tylko lepiej i uczestnicy mogli w spokoju zająć się łowieniem ryb. Na starcie zameldowało się dwudziestu zawodników. Rywalizacja rozpoczęła się o godzinie 10:00 i trwała przez kilka godzin.

Zawody można zaliczyć do wyrównanych – nie było jednego wyraźnego faworyta, a losy zwycięzców ważyły się do ostatnich chwil. W sumie zawodnicy złowili blisko 50 kg ryb. Trzeba uczciwie przyznać, że jak na Koło nr 20 to dość średni wynik, bo rekord wynosi 111 kg. Wśród zdobyczy dominowały karpie i liny; nie zabrakło tez leszczy i płoci.

Ostatecznie na prowadzenie wysunął się Jarosław Nowicki i to on zajął pierwsze miejsce. Drugą pozycję wywalczył Andrzej Jodłowski (musimy tutaj odnotować, że strata była niewielka). Podium zamknął Przemysław Janeczko z trzecim najlepszym wynikiem zawodów. Na zwycięzców czekały nagrody – dwa kołowrotki marek Okuma i Prologic oraz wędzisko karpiowe firmy JRC. Po zawodach przewidziano czas na tradycyjne grillowanie.

Gratulacje i podziękowania należą się nie tylko zwycięzcom, ale wszystkim uczestnikom, zwłaszcza że wcale nie było tak łatwo. Na szczęście o niedogodnościach da się zapomnieć, kiedy wędkuje się wśród przyjaciół i w tak przepięknych okolicznościach przyrody. Wiosenne widoki potrafią zrekompensować każdy wędkarski trud.

Do zobaczenia na następnych zawodach Koła nr 20!

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.