Seria aresztowań sprawców domowej przemocy

Seria aresztowań sprawców domowej przemocy

Dwunastu mężczyzn, którzy znęcali się nad najbliższymi członkami rodziny trafiło za kratki. O areszt dla sprawców domowej przemocy wnioskowała policja. Sąd przychylił się do policyjnych wniosków i mężczyźni trafili za kraty.

Dwunastu zatrzymanych mężczyzn łączy to, że wszyscy znęcali się nad najbliższymi i każdy z nich trafił do więzienia. Każdemu za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności –  informuje dr Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik prasowy sądeckiej policji.

Seria zatrzymań rozpoczęła się od działań starosądeckich policjantów, którzy zatrzymali trzech mieszkańców gminy Łącko: 19-latek znęcał się nad matką i siostrą, 39-latek i 46-latek  – gnębili swoje małżonki.

Dalszy ciąg serii zatrzymań rozegrał się w gminie Podegrodzie, gdzie funkcjonariusze zatrzymali  24-latka, który znęcał się nad rodzicami i rodzeństwem oraz 43-latka, który znęcał się nad żoną i synem.

Kolejnego z mężczyzn starosądeccy policjanci zatrzymali 25 grudnia. Nawet atmosfera świąt nie powstrzymała 22-latka z gminy Stary Sącz od znęcana się nad matką. Podobnie jak w przypadku pozostałych podejrzanych,  starosądeccy policjanci wnioskowali do prokuratury, a ta do sądu o zastosowanie wobec mężczyzny tymczasowego aresztowania. Decyzją sądu, 27 grudnia mężczyzna trafił do aresztu. Dwa dni przed wigilią policjanci z Krynicy-Zdroju zatrzymali 18-letniego mieszkańca tej miejscowości, który znęcał się nad matką i młodszym bratem. On również w oczekiwaniu na wyrok trafił do aresztu na dwa miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia – relacjonuje pani rzecznik.

Za kraty trafili również 40-latek i 56-latek z terenu gminy Nawojowa,  59-latek z  gminy Chełmiec oraz dwóch sądeczan w wieku 36 i 32 lat.


Sądecka Policja apeluje: Na zjawisko przemocy domowej nie można pozostawać obojętnym. Jeśli jesteś ofiarą przemocy domowej lub jej świadkiem nie wahaj się powiadomić o tym Policji. W trosce o zdrowie i życie Twoje i Twoich najbliższych, nie pozwalaj, by sprawca pozostał bezkarny. Tym bardziej, że jak wskazują powyższe przykłady, po zgłoszeniu takiej sprawy organom ścigania sprawcy ponoszą konsekwencje swoich czynów, a pokrzywdzeni uwalniają się od swoich oprawców.