Seniorzy z Limanowej dostali opaski bezpieczeństwa

Seniorzy z Limanowej dostali opaski bezpieczeństwa

opaski dla seniorów Limanowa

Pozwalają kontrolować różnego rodzaju parametry, a w przypadku zagrożenia zdrowia lub życia można dzięki nim wezwać pomoc. 100 seniorów z Limanowej dostało ,,opaski bezpieczeństwa”.

Mierzą temperaturę ciała, ciśnienie, tętno i saturację. Ponadto posiadają czujnik upadku i monitoring lokalizacji. Mają też specjalny przycisk SOS, dzięki któremu można samodzielnie szybko wezwać pomoc. Aby starsi mieszkańcy Limanowej poradzili sobie z ich obsługą zorganizowano specjalne szkolenia.

Program „Korpus Wsparcia Seniorów”, w ramach którego wręczono 100 ,,opasek bezpieczeństwa”, realizowany jest przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Zakłada tak zwaną ,,opiekę na odległość” nad osobami powyżej 65 roku życia, chorymi, czy z niepełnosprawnościami. Opaski poprawiają bezpieczeństwo i samodzielne funkcjonowanie seniorów.

To rozwiązanie szczególnie dla osób samotnych, zarówno tych, które korzystają z usług opiekuńczych jak i tych, u których nieprzewidywalność zmiany stanu zdrowia uzasadnia stałe monitorowanie w celu jak najszybszej reakcji, powiadomienia właściwych służb i udzielenia możliwie najszybszej pomocy, w tym pomocy medycznej – wyjaśniają przedstawiciele Urzędu Miasta Limanowa.

fot. UM Limanowa

Czytaj też: Góra Parkowa przeniosła się w czasie. Trwa uroczyste otwarcie

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.