Senator Stanisław Kogut zrzekł się immunitetu

Dzisiaj, Senator Stanisław Kogut zrzekł się immunitetu. Rezygnację złożył na ręce Marszałka Senatu Rzeczpospolitej Polskiej. Ma to związek z wnioskiem złożonym przez Prokuraturę Krajową, która chce polityka pociągnąć do odpowiedzialności za rzekome popełnienie trzech przestępstw oraz tymczasowo aresztować.

wsb3

-Nie chcę komentować na razie tej decyzji, ale na pewno nie mogę pozostać wobec niej bierny. Nigdy od nikogo w życiu nie przyjąłem żadnej łapówki, o tym mogę państwa zapewnić – powiedział senator.

Wczoraj został zatrzymany jego syn, w związku z tym CBA prowadziło przeszukiwanie m.in w domu senatora. O sprawie pisaliśmy TUTAJ.

Stanisław Kogut zaznacza, iż nie wierzy w zarzuty postawione jego synowi, gdyż ufa swoim dzieciom i Grzegorz na pewno nie dopuścił się tych czynów.

Wczoraj popołudniu Prokuratura Krajowa wystąpiła z wnioskiem o zgodę na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej polityka oraz jego tymczasowe aresztowanie. Wniosek do Marszałka Senatu jest koniecznością w przypadku osoby posiadającej immunitet.

Dzisiaj polityk sam złożył rezygnację.
– Jestem człowiekiem honoru, dlatego złożyłem pisemną rezygnację z immunitetu- podkreślił.
Zaznaczył jednocześnie, że jest do dyspozycji prokuratury i nie ma niczego do ukrycia.

Prokuratura chce postawić senatorowi trzy zarzuty, dotyczące przestępstw o charakterze korupcyjnym. O tym pisaliśmy  TUTAJ

Dodatkowo wczoraj wieczorem rzeczniczka partii PiS poinformowała, iż senator Stanisław Kogut został zawieszony w prawach członka partii.

Więcej szczegółów wkrótce na dts24.pl

Fot. Tatiana Biela

MAGIK MAŁA
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]