CBA prowadzi przeszukanie w domu senatora Stanisława Koguta

CBA prowadzi przeszukanie w domu senatora Stanisława Koguta

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego prowadzą przeszukanie m.in. w domu senatora PiS Stanisława Koguta. Przyczyną jest rzekome powoływanie się jego syna Grzegorza na wpływy w instytucjach samorządowych i państwowych, a co za tym idzie – przyjmowanie i wręczanie łapówek za załatwianie różnego rodzaju spraw.  

– Działania własne krakowskiej delegatury CBA, prowadzone od roku w dwóch wątkach korupcyjnego śledztwa na dużą skalę, pozwoliły na zatrzymanie czterech osób. Sprawa dotyczy korzyści majątkowych łącznie na 1,17 mln zł – informuje Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Jak zaznacza Piotr Kaczorek – czynności z zatrzymanymi trwają, funkcjonariusze CBA zabezpieczają dokumenty i dane elektroniczne w blisko 40 miejscach – mieszkaniach, firmach i biurach w Warszawie, w Kielcach i woj. małopolskim.

Delegatura krakowskiego CBA prowadzi śledztwo w sprawie zatrzymanych, którzy mieli od listopada 2015 do grudniu 2016 roku pośredniczyć w załatwieniu spraw w zamian za określone sumy pieniędzy. Podejrzani mieli powoływać się na wpływy w instytucjach państwowych oraz samorządowych województwa małopolskiego. Mieli także wręczyć łapówki osobom pełniącym funkcje publiczne. 

-Agenci CBA zatrzymali dziś na terenie woj. małopolskiego Grzegorza K. wiceprezesa zarządu fundacji (red. Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym), w Krakowie Marcina F. prezesa zarządu spółki Małopolskie Dworce Autobusowe i biznesmena Grzegorza F., a w Warszawie członka zarządu developera Mikołaja M. oraz biznesmena Przemysława K. założyciela, prezesa znaczącego inwestora na rynku nieruchomości, zarządzającego inwestycją międzynarodowych funduszy w firmę developerską- informuje CBA.

Dzisiejsze zatrzymania i przeszukania to wynik ponad rocznych działań CBA, które badało w Małopolsce powiązanie polityków z biznesmenami. Zgromadzony przez nich materiał dowodowy dał podstawy do rozpoczęcia działań ad personam.

Aktualizacja TUTAJ

 

Fot ilustracyjne: cba.gov.pl

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

FOR HEROES [ZWIASTUN]. Premiera w MCK SOKÓŁ już 6 października

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama